Czym ozdobić ściany w pokoju dziecięcym?

Odkryj naklejki na ściany do pokoju dziecięcego

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: około rok temu

Kategorie: Pokój dziecka

Pokój dziecięcy powinien być dla malucha bezpiecznym i estetycznym miejscem, w którym będzie się on dobrze czuł. Należy w tym pomieszczeniu zapewnić mu dobre warunki do zabawy, odpoczynku i rozwoju. Ściany w takim wnętrzu nie powinny być monotonne i nudne. Nie oznacza to jednak, że muszą być wielobarwne i mocno absorbujące uwagę malucha. Dobrze, jeżeli znajdują się na nich ciekawe wzory czy postacie z ulubionych bajek. Czym można ozdobić ściany w pokoju dziecięcym? Podpowiadamy.

Naklejki na ściany do pokoju dziecięcego

Obecnie opiekunowie bardzo często decydują się na ozdobienie ścian w pokoju dziecięcym przy pomocy specjalnych naklejek ściennych. Jest to doskonała alternatywa nie tylko dla tapet czy fototapet, ale przede wszystkim dla ręcznie malowanych rysunków. Naklejki dla dzieci dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej i stylistycznej. Z tego powodu, z pewnością każdy rodzic znajdzie motyw dopasowany do swoich oczekiwań lub potrzeb malucha.

naklejki na ściany do pokoju dziecka

Naklejki dostępne są w wielu różnych rozmiarach, dlatego też mogą dekorować całą ścianę lub jedynie jej część. Najpopularniejsze motywy wykorzystywane w pokojach niemowlęcych to na przykład zwierzaki w chmurach, misie, gwiazdki czy króliczki. W pokojach starszych dzieci można przykleić naklejkę z ulubionymi postaciami z bajek, ale także imieniem malucha czy motywem roślinnym lub zwierzęcym.

Tapety i fototapety do pokoju dziecięcego

Ściany w pokoju dziecięcym można ozdobić, korzystając z tapet lub fototapet. To popularne rozwiązanie, które podobnie jak naklejki jest stosunkowo tanie i nie wymaga dużego nakładu pracy, ponieważ przymocowanie tapety do ściany jest proste. Dlatego z zadaniem tym poradzi sobie bez problemu każdy rodzic. Fototapety dostępne są obecnie w wersji samoprzylepnej, choć najczęściej wciąż wykonywane są na flizelinowym podłożu o różnej gęstości.

Podczas wyboru konkretnego modelu, warto zwrócić uwagę na to, czy taka tapeta jest zmywalna, ponieważ w dziecięcym pokoju istnieje duże prawdopodobieństwo, że maluch postanowi ją nieco samodzielnie przyozdobić. Tapety i fototapety dostępne są w wielu różnych wzorach, zarówno tych przeznaczonych dla mniejszych dzieci, jak i dla młodzieży. Dlatego najlepiej pozwolić maluchowi samodzielnie wybrać ich motyw.

Obrazy i plakaty do pokoju dziecięcego

Ściany w pokoju dziecięcym można przyozdobić, wykorzystując w tym celu obrazy i plakaty. Mogą one przedstawiać na przykład zwierzęta, motywy roślinne czy ulubione postacie z bajek. Nic nie stoi na przeszkodzie jednak, aby w pomieszczeniu tym umieścić personalizowane plakaty, a więc na przykład kolaż ze zdjęć maluszka czy plakat z metryczką.

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem