GABINET ANATOMII

Najlepsza książka dla dzieci o ludzkim ciele! Wydawnictwo Dwie Siostry.

Autor: Książki Dla Dzieci karolina@wnaszejbajce.pl

Opublikowane: ponad 6 lat temu

Kategorie: Książki dla dzieci

Dzisiaj przychodzę do Was z prawdziwą petardą! Zaglądając do stoiska wydawnictwa Dwie Siostry podczas 21 Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie natrafiłam na niesamowitą książkę. Jej zakup okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż dzieci podróżą do wnętrza ciała są oczarowane!

„Gabinet anatomii”  to książka dużego formatu, w twardej oprawie, zawierająca kieszonkę w której znajdują się magiczne soczewki. Wystarczy przyłożyć je do oka, aby zajrzeć do do wnętrza organizmu. Trzy kolory i trzy możliwości obserwacji:

  • soczewka czerwona – szkielet
  • soczewka zielona – mięśnie
  • soczewka niebieska – narządy i naczynia krwionośne

To, że ludzkie ciało jest niesamowitym, inteligentnym i pełnym związków chemicznych organizmem wiemy od dawna, jednak jak mają zrozumieć to wszystko dzieci? Oczywiście z wielu książek i naszych opowieści mali czytelnicy znają podstawową wiedzę, jednak dotąd trudno było znaleźć książkę, dzięki której mogą to wszystko zobaczyć na własne oczy. Ta pozycja w zupełności odpowiada na wszystkie ważne pytania odnośnie sekretów ludzkiego ciała, a dodatkowo pokazuje co się znajduje w jego wnętrzu.

Z książki korzysta się bardzo prosto. Podzielona jest na trzy działy:

  1. Części ciała
  2. Rentgen
  3. Gabinet anatomii

Najpierw przyglądamy się danej części ciała i czytamy bardzo przystępnie podane o niej informacje. Następnie możemy wybrać się do pracowni rentgenowskiej i obejrzeć dokładnie każdy zakamarek ludzkiego ciała, a nawet zobaczyć jak rozwija się dziecko w łonie matki. Gabinet anatomii zaś to kopalnia wiedzy o działaniu organizmu.

Każda karta to kolejny sekret do odkrycia, a jest ich naprawdę dużo, gdyż znajdziemy tu informacje o głowie, oczach, uszach, ustach, nosie, sercu, żebrach i płucach, jamie brzusznej, rękach i dłoniach, nogach i stopach, oraz o tym jak rozwija się dziecko.


Dzięki tak ciekawej formie książki dzieci z chęcią i zapałem siadają do niej i krok po kroku odkrywają kolejne ciekawostki. Ujrzenie tak dokładnie i szczegółowo każdej kości, mięśnia, czy narządu wewnętrznego zapewne znacznie bardziej przemówi do młodych czytelników i będzie cenną wiedzą na przyszłość. Książka skierowana jest do dzieci, ale zachwyca także dorosłych. Moja córka już nie może doczekać się lekcji biologii, gdyż zamierza zabrać na nią swoją książkę. Myślę, że będzie świetnym uzupełnieniem szkolnej wiedzy i genialną pomocą naukową.

 GABINET ANATOMII

książka dla dzieci gabinet logopedii

książeczka dla dzieci o anatomii

książka dla dzieci o anatomii

książka o anatomii dla dzieci

o anatomii dla dzieci

najlepsza książka o anatomii dla dzieci

gabinet anatomii dla dzieci

anatomia dla dzieci książkaPolecamy gorąco ten efektowny album o ludzkim ciele zilustrowany za pomocą wyjątkowej techniki graficznej. Wystarczy prześwietlić ludzkie ciało od stóp do głów, by dowiedzieć się jak serce pompuje krew, sprawdzić co się dzieje kiedy oddychasz, policzyć kości w szkielecie i zajrzeć w głąb mózgu. Dzięki pomysłowej technice graficznej wykorzystanej przez duet Carnovsky, każda z kolorowych ilustracji skrywa w sobie aż trzy „warstwy”, które koniecznie musicie zobaczyć na własne oczy! To również genialny pomysł na nietuzinkowy prezent. Po więcej pięknych i wartościowych książek zapraszam na blog:

www.wNaszejBajce.plMogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem