Jak ubierać dziecko do przedszkola?
5 praktycznych zasad

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: około rok temu

Kategorie: Porady dla mam

Ubierając małe dziecko, pamiętaj przede wszystkim o jego wygodzie. Z drugiej strony to oczywiste, że nie jest dla Ciebie obojętne, jak wygląda w wybranych ubraniach. Wygląd i wygoda to nie wszystko – ubierając dziecko do przedszkola, weź pod uwagę także między innymi to, czy jest w stanie samodzielnie założyć wybraną koszulkę albo spodnie. Oto 5 zasad, które pomogą Ci wybrać odpowiednie ubrania.

Pamiętaj o kilku warstwach ubrań

Kilka warstw ubrań pozwala na rozebranie dziecka, kiedy podczas zabawy zrobi mu się gorąco. Daje to też możliwość założenia dodatkowego sweterka czy bluzy, gdy zrobi się chłodno. Dobrze więc pomyśleć o tym, by dziecko miało pod spodem lżejszą koszulkę i dodatkowy sweter w razie potrzeby.

Bluzę lub sweter warto zabrać do przedszkola nawet w ciepłe dni, kiedy myślisz, że może się nie przydać. Tuż po wejściu możesz zostawić bluzę w szatni. Jeśli pogoda się zmieni, dziecko w każdej chwili będzie mogło z niej skorzystać. Kolorowe bluzy dla dziewczynek, podobnie jak modele dla chłopców z nadrukami bohaterów bajek ładnie się prezentują, w chłodne dni mogą być niezbędne podczas spacerów, a w cieplejsze – zastąpić kurtkę.

Nie ubieraj dziecka zbyt ciepło

Warto ubierać dziecko na tak zwaną cebulkę, jednak pamiętaj, by nie zakładać na niego zbyt dużo warstw. Rodzice często obawiają się przeziębienia, ale przegrzanie również bywa groźne dla układu odpornościowego. W ciepły majowy dzień możesz założyć dziecku lekką koszulkę z krótkim rękawem, a bluzę zostawić w przedszkolnej szatni.

Pamiętaj również o tym, że sale w przedszkolach są ogrzewane. Nawet zimą warto założyć dziecku pod sweter lekką koszulkę, w której będzie mogło się swobodnie bawić.

Weź pod uwagę zdanie dziecka

Dzieci mogą mieć specyficzne pomysły na własny ubiór, dlatego warto je oczywiście rozsądnie selekcjonować. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby kilkulatek miał głos w sprawie wyboru swoich ubrań. To wstęp do samodzielności, a jeśli dziecku będą podobały się noszone rzeczy, będzie w nich znacznie chętniej chodzić.

Możesz zaprosić swoje dziecko do wyboru jego garderoby już podczas robienia zakupów. Może wspólnie znajdziecie koszulkę lub bluzę z bohaterem ulubionej kreskówki? Jednymi z najczęściej wybieranych są bluzy z myszką Mickey, które zobaczysz pod adresem https://www.sinsay.com/pl/pl/licencje/bluzy/myszka-miki.

Wybieraj ubrania, które dziecko założy samodzielnie

Dużym krokiem w kierunku niezależności dziecka jest nauka samodzielnego ubierania się. Kiedy przedszkolaki doskonalą tę umiejętność, nie warto im tego utrudniać guzikami, zamkami, czy różnego rodzaju nietypowymi zapięciami albo wiązaniami. Wszelkie tego typu dodatki utrudniają również pomoc dziecku na przykład podczas korzystania z toalety.

Jakie ubrania najlepiej sprawdzają się przy nauce samodzielności? Polecane są przede wszystkim miękkie spodnie na gumce, elastyczne koszulki, zakładane przez głowę swetry lub bluzy zapinane na zamek. Przemyśl również wybór butów. Jeśli dziecko jest za małe na ich samodzielne wiązanie, warto zrezygnować ze sznurówek i wybrać buty zapinane na rzepy.

Wybierz ubrania wysokiej jakości, ale odpowiednie do zabawy

Warto wybierać ubrania uszyte z materiału wysokiej jakości, który nie zmienia swojego wyglądu po praniu i nie blaknie. Nie bez znaczenia są również trwałe nadruki i starannie wykonane zamki błyskawiczne, które się nie zacinają.

Wybierając ubrania dla dziecka do przedszkola, pamiętaj jednak, że od ich wyglądu ważniejsza jest wygoda kilkulatka. Dzieci często bawią się, nie zważając na szkody, w tym nawet takie jak potargane lub przetarte spodnie. Ubrania powinny być więc wysokiej jakości, ale także w rozsądnej cenie, by nie ograniczać swobody dziecka podczas zabawy. Masę ciekawych propozycji dla chłopców i dziewczynek w różnym wieku znajdziesz na stronie https://www.sinsay.com/pl/pl/.

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem