Czy tanie ubezpieczenie na życie dla rodziny z dzieckiem może być dobre?

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: 12 miesięcy temu

Kategorie: Porady dla mam

Sponsorowany

Planujesz zakup ubezpieczenia na życie dla siebie i dziecka? Zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniej polisy, ale przeraża Cię to, ile kosztują oferty niektórych towarzystw ubezpieczeniowych? Okazuje się, że tania polisa na życie wcale nie musi być zła, a droga nie zawsze gwarantuje właściwą ochronę. Zobacz, na co zwrócić uwagę przed wyborem ubezpieczenia, aby dopasować go do indywidualnych potrzeb swojej rodziny.

 

Tanie ubezpieczenie na życie – czy to się opłaca?

Nie chcesz przepłacać, ale zastanawiasz się także, czy tania polisa ubezpieczeniowa jest dobrym rozwiązaniem? Oszczędność w tym zakresie nie zawsze popłaca. Tanie oferty zwykle wiążą się ze sporymi ograniczeniami, jeżeli chodzi o zakres ochrony. Dużym minusem bardzo niskich składek jest również wysokość odszkodowania. Jeżeli dojdzie do zdarzenia losowego np. podczas spędzania czasu na placu zabaw czy w trakcie wycieczki górskiej, to należy mieć świadomość, że świadczenie może np. nie pokrywać wszystkich kosztów leczenia. Nie oznacza to, że najdroższa polisa na rynku będzie kompleksowym zabezpieczeniem. Wszystko zależy od zapisów w umowie z firmą ubezpieczeniową. Najlepszą z możliwych opcji jest indywidualne ubezpieczenie na życie dopasowane do potrzeb danej osoby i jej budżetu. Warto uwzględnić przy tym styl życia rodziny i częstotliwość wyjazdów z dziećmi. Korzystając z różnych atrakcji turystycznych czy animacji, dobra ochrona będzie szczególnie ważna.

 

Ocena własnych potrzeb ubezpieczeniowych

Chcesz znaleźć najtańsze ubezpieczenie na życie, które będzie dopasowane do Twoich potrzeb? Dobrym rozwiązaniem jest w tym przypadku dokładne porównanie kilku ofert. Dzięki temu wykluczysz polisy towarzystw ubezpieczeniowych, które proponując podobne warunki, znacznie zawyżają cenę miesięcznej składki.

Wybierając ubezpieczenie na życie, warto przynajmniej wstępnie ocenić własne potrzeby ubezpieczeniowe. Istotne będą w tym przypadku takie czynniki jak:

  • rodzaj ubezpieczenia – wpływa on bezpośrednio na stawkę ubezpieczeniową; wybierając ubezpieczenie, warto zwrócić uwagę na to, czy ma ono dotyczyć wyłącznie ubezpieczającego się, czy też członków jego rodziny; na rynku dostępna jest także opcja polisy posagowej, której celem jest gromadzenie środków dla dziecka i zabezpieczenie jego finansów w razie śmierci rodzica,
  • wiek – decyzję o zakupie polisy na życie warto podjąć jak najwcześniej, kiedy nie ma jeszcze ryzyka wystąpienia np. problemów zdrowotnych; w bezpośredni sposób wpłynie na wysokość miesięcznej składki,
  • długość trwania umowy – jest to jeden z elementów, nad którym warto się dłużej zastanowić; okres zabezpieczenia można praktycznie dowolnie regulować w zależności od indywidualnych potrzeb; można zacząć od polisy rocznej, zdecydować się na ubezpieczenie na 25 lat lub wybrać rozwiązanie pośrednie;
  • częstotliwość opłacania składek – osoby chcące dopasować polisę do budżetu domowego mogą rozważyć różne możliwości opłacania składek; do wyboru jest standardowe miesięczne rozwiązanie, składki kwartalne, półroczne oraz roczne; warto rozważyć opłacenie polisy z góry, gdyż najczęściej w takich przypadkach ubezpieczyciele oferują najkorzystniejsze warunki finansowe.

Nie bez znaczenia będzie także zakres ochrony. Należy dokładnie przeanalizować, czego oczekuje się od ubezpieczenia i jaki styl życia prowadzi rodzina. Wraz z dziećmi korzystasz z atrakcji turystycznych w swoim rejonie? Często odwiedzasz parki rozrywki, parki linowe lub parki trampolin, podróżujesz w góry, a może uwielbiasz atrakcje wodne? Warto sprawdzić, czy polisa, którą wybierasz, przewiduje sytuacje losowe, jakie mogą zdarzyć się w takich miejscach.

 

Ile kosztuje najtańsze ubezpieczenie na życie?

Wysokość składki w przypadku ubezpieczenia na życie zależy od wielu parametrów. Dla każdej osoby kwota ta może być różna. Ma na to wpływ przede wszystkim zakres ochrony oraz wysokość wypłacanych świadczeń w razie nieszczęśliwego zdarzenia losowego. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje atrakcyjne ceny składek, które wynoszą od 30 do 50 złotych miesięcznie. Czy warto wybrać takie ubezpieczenie na życie? Nie zawsze.

Co ciekawe, niektóre z ofert dostępnych na rynku mają także bardzo ciekawe rozszerzenia. Płacąc zaledwie kilka czy kilkanaście złotych więcej miesięcznie, można zyskać np. dodatkowy pakiet usług medycznych. Zazwyczaj obejmuje on kompleksowe bezpłatne badania profilaktyczne raz w roku lub wizyty u specjalistów. Ma to znaczenie także w kontekście różnych sytuacji losowych. Zabawy dzieci na placu zabaw czy parku wodnym mimo ostrożności mogą skończyć się drobnymi urazami. Wówczas dodatkowa opieka medyczna to ogromny plus, który docenią rodzice – zwłaszcza będąc daleko od domu.

 

Gdzie szukać taniej polisy na życie?

Informacje na temat poszczególnych ofert firm ubezpieczeniowych można znaleźć w sieci, bez wychodzenia z domu. Chcąc wyszukać najkorzystniejszą ofertę polisy ubezpieczeniowej, warto wykorzystać narzędzie internetowe, jakim jest kalkulator. Posługując się nim, należy podać najważniejsze informacje o sobie lub członkach rodziny (data urodzenia, wykonywany zawód). Należy także określić, od jakich zdarzeń ma chronić ubezpieczenie i wybrać kwotę świadczenia wypłacaną w razie wystąpienia takiego zdarzenia. Po uzupełnieniu danych narzędzie analizuje je i przedstawia dostępne oferty wraz z ich ceną oraz zakresem. Wyniki nie są zobowiązujące do zakupu. Ciekawą opcją jest natomiast możliwość zamówienia rozmowy z konsultantem w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem