Kupujemy okulary dla dziecka: kluczowe wskazówki dla rodziców

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: ponad rok temu

Kategorie: Porady dla mam

Wady wzroku – przede wszystkim krótkowzroczność i astygmatyzm – są coraz częściej spotykane, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Ich rozpowszechnienie to niestety w dużej mierze pokłosie ery komputerów. Wielogodzinne wpatrywanie się w ekran smartfona czy komputera powoduje przeciążenie wzroku, co prowadzi w prostej linii do problemów okulistycznych. Zaburzenia widzenia mogą mieć charakter postępujący i nasilać się z wiekiem. Na szczęście osoby z wadami refrakcji nie są skazane na słabą ostrość wzroku. Niewyraźne widzenie można dziś skutecznie niwelować – wystarczy skorzystać z pomocy optycznych w postaci okularów. W artykule opiszemy problematykę doboru oprawek korekcyjnych dla dzieci.

Jak prawidłowo dobrać okulary dla dziecka?

Jak prawidłowo dobrać okulary dla dziecka?

Wybór okularów dla dziecka powinien być znacznie ostrożniejszy niż w przypadku osoby dorosłej. Nie możemy zwracać uwagi jedynie na wygląd oprawek i ich dopasowanie do twarzy. Dzieci z pewnością należą do najbardziej wymagających użytkowników okularów korekcyjnych. Najważniejsza jest tutaj wygoda – oprawki okularowe dziecięce nie powinny przeszkadzać w zabawach ruchowych, codziennych czynnościach i nauce. Wielkość oprawek powinna być dostosowana do wieku dziecka. Nie należy oczywiście wybierać za ciasnych, gdyż po kilku miesiącach może okazać się, że uwierają naszą pociechę w skronie. Ważny jest też nosek – powinien dobrze przylegać i nie podrażniać skóry oraz zauszniki – nie mogą za bardzo odstawać. Okulary korekcyjne dla najmłodszych muszą być odporne na ewentualne uderzenia i zagniecenia. Dotyczy to zarówno opraw, jak i samych soczewek okularowych. Kupując okulary dla dziecka, zadbajmy o przyjazną atmosferę. Pamiętajmy też, aby w wybór modelu zaangażować również naszą pociechę, ponieważ od wyglądu oprawek będzie zależeć to, czy dziecko będzie chciało je nosić. W wielu przypadkach czynnikiem decydującym jest kolor okularów. Nie nalegaj, jeśli maluchowi nie podoba się określony wzór. Oprawki mają się podobać maluchowi, dlatego warto kierować się jego opinią.

Jakie są odpowiednie soczewki do okularów dla dziecka?

Jeśli jesteś rodzicem i szukasz odpowiedniej pary okularów korekcyjnych dla kilkulatka, pamiętaj, że najważniejsza jest recepta na okulary. Zanim zaczniesz szukać oprawek, skonsultuj się ze specjalistą – optometrystą bądź okulistą – w sprawie odpowiednich soczewek dla Twojego dziecka. Zbada on wzrok Twojej pociechy i na tej podstawie dobierze najlepsze parametry szkieł. Nie zapomnij też o systematycznej kontroli. Coroczna wizyta u okulisty lub optometrysty jest jedynym sposobem na ocenę stanu narządu wzroku.

Zakup okularów dla dzieci online

Idealne okulary dla dziecka zapewniają znakomitą jakość widzenia i komfort użytkowania, a przy tym są perfekcyjnie dopasowane do twarzy. Kupując oprawki korekcyjne, należy mieć na uwadze fakt, iż są one wyrobami medycznymi. W związku z tym powinny być wykonane przez specjalistę w zakładzie optycznym. Okulary ze straganów ulicznych, marketów czy stacji benzynowych najczęściej nie spełniają żadnych norm zarówno jeśli chodzi o materiał, z jakiego są wykonane, jak i brak jakości soczewek. Idealnym miejscem do zaopatrywania się w pomoce wzrokowe są renomowane salony optyczne. W końcu nikt nie chce kupować kota w worku – szczególnie jeśli chodzi o nasze zdrowie. Miejscem, gdzie możesz samodzielnie zamawiać oprawki korekcyjne, są również profesjonalne sklepy internetowe. Bogaty wybór okularów dziecięcych posiada na przykład sklep wOkularach.pl. To znany salon optyczny online, w których znajdziemy wyjątkowo duży asortyment najwyższej jakości produktów. Zaopatrzysz się tu nie tylko w ładne, kolorowe i modne okulary korekcyjne dla dzieci, ale też w tanie i solidne oprawki przeciwsłoneczne dla chłopców oraz dziewczynek w każdym wieku (najnowszą kolekcję możesz sprawdzić w zakładce https://www.wokularach.pl/okulary-przeciwsloneczne-dzieciece). W sklepie optycznym wOkularach.pl możesz zamawiać bez względu na to, gdzie się znajdujesz – dostawy realizowane są w całej Polsce. Przeglądając ofertę stworzoną z myślą o dzieciach, na pewno zauważysz, że jest ona bardzo zróżnicowana. Salon stara się dotrzeć do każdej osoby potrzebującej niezawodnej korekcji wzroku, a asortyment jest kompletowany w oparciu o wymagania konsumentów. Warto dodać, że sklep oferuje też modne okulary przeciwsłoneczne damskie i męskie, a także oprawki przeciwsłoneczne sportowe z filtrem (https://www.wokularach.pl/okulary-przeciwsloneczne-sportowe).

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem