Moc atrakcji dla wszystkich w Sochaczewie

Autor: ziemiasochaczewska@gmail.com

Opublikowane: prawie 4 lat temu

Kategorie: Miasto Przyjazne Dzieciom

Nasze województwo zaczyna ferie jako jedno z ostatnich. Dzieci i młodzież wypoczywać będą od 10 do 23 lutego. Nawet ci, którzy nigdzie nie wyjadą, nie powinni narzekać na nudę. Swoją ofertę na czas zimowej przerwy w nauce przygotowały wszystkie placówki kultury i sportu na terenie miasta.

Atrakcje w MBP

Przez dwa tygodnie ferii, od poniedziałku do piątku, w bibliotece i jej filiach dzieci będą mogły skorzystać z gier stolikowych i planszowych, posłuchać wierszy, bajek, opowiadań, fragmentów książek oraz skorzystać z bezpłatnego dostępu do komputera. Organizatorzy zapraszają maluchy w wieku od 6 do 12 lat. Oprócz tego o godz. 11.00 będą się odbywać warsztaty.

Miejska Biblioteka Publiczna jak co roku organizuje wyjazd do wilanowskich Ogrodów Światła. Zapisy prowadzone są do 14 lutego. Wycieczka jest odpłatna. Więcej informacji można uzyskać w oddziale dla dzieci nr 1 (ul. 1 Maja 16, kramnice) - tel. 46 862-46-61 wew. 23 oraz w oddziale dla dzieci nr 2 (ul. Chopina 160 ).

Dołącz do społeczności świadomych rodziców

Przetwarzamy Twoje dane osobowe zgodnie z naszą Polityką Prywatności.
Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie.Artystycznie w SCK

W Sochaczewskim Centrum Kultury zajęcia feryjne potrwają od 10 do 14 lutego w godzinach od 10.00 do 14.00. To oferta dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Poza zajęciami tanecznymi, wokalnymi, teatralnymi i plastycznymi SCK proponuje spotkania z mistrzem szachowym Stanisławem Osieckim (obecnie 402 pozycja wśród polskich szachistów w rankingu FIDE). Nie zabraknie również dnia z harcerzami, czy spotkań z przedstawicielami ciekawych zawodów. Przewidziano również udział w spektaklu wystawianym przez Teatr Blaszany Bębenek pt. „Renifer Niko ratuje święta.” Koszt udziału w warsztatach to 130 zł. Organizator honoruje zniżki wynikające z Sochaczewskiej Karty Mieszkańca. Więcej informacji można uzyskać pod nr. tel. (46) 863 07 68.

Atrakcje w MOSiR

Wśród atrakcji, jakie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował na tegoroczne ferie na pewno warto zaznaczyć możliwość darmowego korzystania przez dzieci i młodzież z hali sportowej przy ul. Kusocińskiego 11. Obiekt będzie dostępny każdego dnia w godz. 8.00-14.00. Z kolei hala sportowa przy Chopina 101 będzie otwarta nieodpłatnie 10, 11, 13, 14, 17, 19, 20 i 21 lutego w godzinach 11.00–15.00 (dla zorganizowanych grup młodzieży szkolnej z pełnoletnim opiekunem po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej pod numerem 667 080 171). Ponadto 10 oraz 21 lutego w godzinach od 10.00 do 15.00 wstęp na lodowisko będzie bezpłatny dla młodzieży szkolnej i studentów do 26 roku życia. Warunkiem skorzystania z darmowych wejść jest posiadanie Sochaczewskiej Karty Mieszkańca. Dodatkową atrakcją na lodowisku będzie kampania Kinder Pingui. Na użytkowników lodowiska czeka aż 400 darmowych biletów wstępu dla 2 osób – dorosłego i dziecka (do ukończenia 18 roku życia). Dzieci do siódmego roku życia mogą między 10 a 21 lutego uczestniczyć w lekcjach nauki pływania. Zapisy na kursy właśnie trwają. Więcej informacji można uzyskać pod nr. tel. 46 862-77-59. Dodatkowo w dniach 10 i 21 lutego odbędą się „feryjne wariacje wodne”, zabawy dla dzieci i młodzieży. Wstęp bezpłatny dla młodzieży szkolnej oraz studentów do 26 roku życia posiadających Sochaczewską Kartę Mieszkańca.

Przeganiają nudę

W Szkole Podstawowej nr 1 między 10 a 12 lutego odbędzie się otwarty dla wszystkich dzieci piknik rodzinny. W tym roku hasłem wydarzenia jest „Zima za oknem, lato w sercach – nudę zabawą przeganiamy”. Tradycyjnie możemy spodziewać się wielkich dmuchanych zjeżdżalni, stanowisk z klockami lego, quadów, darmowego popcornu, waty cukrowej, stanowisk z grami komputerowymi. Wszelkie koszty pokrywa ratusz, z funduszy przeznaczonych na profilaktykę, dlatego wstęp jest bezpłatny. Więcej na temat tego wydarzenia obok.

Rajd w muzeum

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą zaprasza do uczestnictwa w VIII edycji Rajdu Pieszego Szlakami Wielkiej Wojny nad Bzurą i Rawką. W tym roku rajd odbędzie się 15 lutego w Puszczy Kampinoskiej, na trasie Nowiny-Kurlandzka Góra-Wilcze Śladowskie-Wilcze Tułowskie. Główne atrakcje to zwiedzanie zachowanych w terenie reliktów umocnień polowych z okresu wojny pozycyjnej nad Bzurą 1914/1915, w tym m.in. obozowiska V Korpusu Syberyjskiego. Wpisowe wynosi 15 zł. Zapisy prowadzone są w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie. Za udział uczestnicy otrzymają pamiątkowe znaczki.

Dołącz do społeczności świadomych rodziców

Przetwarzamy Twoje dane osobowe zgodnie z naszą Polityką Prywatności.
Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie.


Ferie z wąskotorówką

W Muzeum Kolei Wąskotorowej zajęcia już się odbywają i trwają od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-11.30 oraz 12.00-13.00. Podczas spotkań można zapoznać się z dziejami sochaczewskiej wąskotorówki, ale nie tylko. Muzealnicy przygotowali wykłady o historii Sochaczewa, czy sochaczewskiego zamku. Wstęp to 6 zł od uczestnika. Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych (od 5 do 25 osób), a opiekunowie wchodzą za darmo. Szczegółowe informacje o ofercie muzeum można znaleźć na stronie internetowej stacjamuzeum.pl

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem