Powrót do góry

Kolejny raz rozpoczęliśmy bożonarodzeniową pomoc dla podopiecznych świetlic środowiskowych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Zachęcamy Państwa do wpłat na konto oraz włączenie się w zbiórkę artykułów spożywczych w PSS „Społem”, która ruszyła 18 listopada.

paczka do paczki sochaczew

Świetlice są miejscem, gdzie spotykają się dzieci pochodzące z domów borykających się z trudnościami finansowymi, rodzin wielodzietnych lub trudnych wychowawczo. W świetlicach organizowane są spotkania świąteczne, w tym oczywiście z okazji Bożego Narodzenia. Dzieci wystawiają jasełka, jedzą wspólną wieczerzę, poznają tradycje oraz otrzymują prezenty. Warto, by te chwile zostały przez nie zapamiętane jako wyjątkowe.

W tym roku postanowiliśmy, że zebrane pieniądze trafią bezpośrednio na konto sochaczewskiego TPD. Chcemy ograniczyć formalności i ułatwić przygotowania opiekunom z towarzystwa. Jednocześnie, ponieważ w świetlicach dzieci otrzymują poczęstunek, będziemy kontynuować naszą współpracę z PSS „Społem”. W sklepach spółdzielni pojawią się specjalnie oznaczone wózki i koszyki, do których można będzie wkładać artykuły spożywcze z długim terminem ważności. Szczególnie świetlicom przydadzą się np.: mleko, dżemy, napoje, kakao, pasty kanapkowe, płatki kukurydziane, przekąski typu chrupkie pieczywo czy paluszki, herbata.

O dalszym przebiegu naszej akcji będziemy informować na bieżąco na portalu sochaczew.pl, facebookowych stronach Miasta Sochaczew i Ziemi Sochaczewskiej oraz oczywiście na łamach naszego dwutygodnika. Wpłat dokonywać można na konto bankowe TPD Oddział Powiatowy w Sochaczewie: BS Sochaczew 24 9283 0006 0006 9515 2000 0010 z dopiskiem „darowizna na cele statutowe TPD”. (ap)

Opinie użytkowników (0)

ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ aby dodawać komentarz

Prosimy, podziel się z nami swoją opinią - dzięki temu będziemy mogli udoskonalać to co robimy :) Dziękujemy!