Nabór na zajęcia artystyczne

Autor: ziemiasochaczewska@gmail.com

Opublikowane: około 5 lat temu

Kategorie: Miasto Przyjazne Dzieciom

W Sochaczewskim Centrum Kultury rozpoczął się nabór na zajęcia artystyczne. Zarówno w Chodakowie, Boryszewie jak i w SCK przy ul. R. Kaczorowskiego 5 czeka bogata oferta. Wszystkie sekcje przygotowały zajęcia, z których każde dziecko może wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Nie zabraknie też nowości.

Dołącz do społeczności świadomych rodziców

Przetwarzamy Twoje dane osobowe zgodnie z naszą Polityką Prywatności.
Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie.


Szczególnie szeroka oferta przygotowana została dla miłośników tańca. W SCK przy ul. 15 Sierpnia 83 na uczestników czekają dwa zespoły. Pierwszy to „Folklorek”, w którym uczestnicy w wieku 4-13 lat pod okiem instruktorek: K. Proch i K. Przybylskiej łączą naukę tańca ludowego i śpiewu. Druga opcja to Studio Tańca Smile Crew, które prowadzi K. Słojewska. Jest to grupa taneczna skierowana zarówno do dzieci, jak i młodzieży (przedział wiekowy: 5-18 lat), w której chętni nauczą się tańczyć hip-hop, dancehall i showdance. W Boryszewie są też zajęcia z nauki tańca towarzyskiego, prowadzone przez instruktorkę L. Kowalik. Nowością są zajęcia skierowane do młodych par, które chciałyby przygotować się do pierwszego tańca i zaprezentować go w trakcie uroczystości weselnych. Uczestnicy zajęć „Pierwszy taniec” mogą liczyć na pomoc w ułożeniu choreografii do wymarzonej muzyki oraz nauczyć się walca angielskiego i wiedeńskiego. Kolejne nowości proponuje instruktorka K. Słojewska - zajęcia „Smile Kids” (dla dzieci w wieku 3-4 lata), „Program XXL”, „Fitness”, „Roztańczony senior” i zajęcia „Taniec Niespodzianka”, dające możliwość przygotowania choreografii będącej niespodzianką na weselu od świadków dla pary młodej.

W SCK przy ul. Chopina 101 również będą zajęcia skierowane do małych tancerzy. Na chętnych czeka Zespół Taneczny Abstrakt, wraz z prowadzącą M. Osiecką-Jaworską, do którego zapisywać się mogą zarówno dzieci jak i młodzież. W „Abstrakcie” można nauczyć się wielu rodzajów tańca m.in. jazzu, modernu, funky oraz akrobatyki. W Chodakowie oferowane są również zajęcia plastyczne. Na lubiących rysować i malować czeka M. Boruta-Sałacińska, prowadząca dwie pracownie - dziecięcą „Plastek” oraz skierowaną do młodzieży i dorosłych „Przestrzeń Otwartą” .  Dzieci mogą też dołączyć do Grupy Plastyczno-Teatralnej „Kolorowa Scena”, którą prowadzi D. Jaworski oraz uczyć się śpiewu pod okiem P. Milczarka w Studiu Wokalnym.  Są też zajęcia dla dzieci uzdolnionych aktorsko w Grupie Teatralnej „Rekwizyt” D. Jaworskiego.  Z kolei w SCK przy ul. 15 Sierpnia 83 zajęcia teatralne prowadzi D. Żakowski. Jego Teatr „Maska”, wielokrotnie już występował w spektaklach i musicalach. Instruktorzy w Boryszewie nie zapomnieli również o miłośnikach rysunku i malarstwa. Na dzieci i młodzież czeka pracownia plastyczna „Wytwórnia”, którą prowadzi E. Zielińska oraz „Kraina Koloru” i Studio Rysunku dla Dorosłych prowadzone przez E. Kubeł-Zielińską. Są też zajęcia adresowane do nieco starszych pasjonatów sztuki w Pracowni Eksperymentów Audiowizualnych prowadzonej przez Gamida Ibadullayeva, gdzie wykorzystywane są wszystkie dziedziny artystyczne, poprzez stosowanie eksperymentalnych środków wyrazu. W Boryszewie odbywać się będą też lekcje w Pracowni Komiksu i Innych Form Graficznych Ł. Kucińskiego, który komiksowe zajęcia poprowadzi też przy ul. R. Kaczorowskiego 5. Pod tym adresem można nauczyć się także gry w szachy pod okiem S. Osieckiego. Sekcja Integracji Społecznej prowadzona przez J. Kawczyńską też przygotowała ciekawą ofertę - indywidualne lekcje wokalne, Dziecięcy Teatr Zabawy „Konik”,  a dla starszych „Scena seniora”. Jest też Pracownia Rękodzieła Artystycznego, w której będzie można szlifować umiejętności w zakresie filcowania, malowania na tkaninach oraz scrapbookingu. SCK przygotowało też coś dla miłośników gitarowego brzmienia. Naukę gry na gitarze prowadził będzie A. Kopa oraz M. Śliwiński.

Więcej szczegółów na temat poszczególnych zajęć dostępnych jest na stronie internetowej Sochaczewskiego Centrum Kultury: www.sck.sochaczew.pl oraz telefonicznie: SCK przy ul. 15 Sierpnia 83, tel.: (46) 863-07-68; SCK przy ul. Chopina 10, tel.: (46) 863-25-72; SCK przy ul. R. Kaczorowskiego 5, tel.: (46) 862-71-48.

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem