Lato w mieście - zapraszamy do Sochaczewa

Zobacz jakie atrakcje przygotowano dla rodzin z dziećmi.

Autor: ziemiasochaczewska@gmail.com

Opublikowane: prawie 5 lat temu

Kategorie: Miasto Przyjazne Dzieciom

Sochaczewskie lato w mieście, odbywające się pod patronatem ratusza, to coraz szersza oferta dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pracują nad nią miejskie instytucje, a także organizacje NGO oraz lokalne firmy. W tym roku również nie zabraknie atrakcji dla dzieci, które przerwę wakacyjną spędzą w Sochaczewie.

 

Do bogatej oferty przyzwyczaiła nas Miejska Biblioteka Publiczna. Zajęcia dla dzieci odbywać się będą w każdej z jej trzech filii: przy ul. 1 Maja 21 (kramnice miejskie),  F. Chopina 160 w Chodakowie i 15 Sierpnia 83 w Boryszewie. Zajęcia w każdej z placówek będą bezpłatne. Lista przygotowanych atrakcji jest imponująca. Odbędą się rozmaite eksperymenty edukacyjne, ciekawe zajęcia plastyczne, a także dydaktyczne uświadamiające dzieciom zagrożenia podczas wakacji, czy objaśniające, jak niebezpieczne są narkotyki i inne nałogi. W bibliotece przy 1 Maja zajęcia będą się odbywać w dniach od 1 do 26 lipca, w Chodakowie od 5 do 31 lipca, a w Boryszewie od 19 do 30 sierpnia.

Z kolei Sochaczewskie Centrum Kultury przygotowało dla dzieci Letnie Warsztaty Sztuki. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat będą mogły wziąć udział w trwających od 24 czerwca do 5 lipca zajęciach artystycznych  prowadzonych przez instruktorów SCK. Będą zajęcia muzyczne, plastyczne, jak również teatralne. Dodatkowo na zajęciach z młodymi uczestnikami zaprezentują się przedstawiciele ciekawych zawodów. Nie zabraknie oczywiście wizyty strażaków i policjantów, ale dzieci będą miały też okazję do spotkania z florystką, panią psycholog, czy dietetykiem. Ponadto w piątek 28 czerwca SCK proponuje wyjazd na wycieczkę do Granicy, gdzie odbędą się m.in. warsztaty ceramiki. Natomiast w piątek 5 lipca zaprosi dzieci na spotkanie z muzyką Stanisława Moniuszki  z okazji jego 200-lecia urodzin. Koncert urozmaicony będzie quizami i muzycznymi zabawami. Koszt udziału w zajęciach to 100 zł tygodniowo.

Tymczasem mali wielbiciele historii będą mogli w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą wziąć udział w ciekawych pokazach. Odbywać się one będą w lipcu, co siedem dni, poczynając od niedzieli siódmego. W tym cyklu czekają następujące spotkania: „Z artylerią króla Jagiełły”, „W drodze na Grunwald”, „Straż! Straż! Straż!”, „Powracając spod Malborka”. Pierwszego sierpnia muzeum zorganizuje uroczystości z okazji 75. rocznicy powstania warszawskiego, by od 11 sierpnia powrócić z cyklem cotygodniowych pokazów. Tym razem będą to „Rycerski popis”, „Artyleria – królowa pola bitwy”, „Jesień średniowiecza”.

W dniach 26.07 – 02.08. odbędą się także warsztaty „Młodzi żołnierze batalionu AK majora Korwina.” organizowane przez Jakuba Wojewodę.

Ratusz przeznaczy 120 tysięcy złotych na letni wypoczynek dla dzieci z rodzin, których na to nie stać. 220 uczniów z sochaczewskich szkół podstawowych weźmie udział w koloniach i półkoloniach finansowanych przez miasto.

Jak informuje Wydział Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia UM, setka dzieci z niezamożnych rodzin wyjedzie w tym roku na kolonie nad polskie morze do Międzywodzia. Odbędą się dwa dziesięciodniowe turnusy, każdy z nich dla pięćdziesięciorga dzieci, w dniach od 30 czerwca do 9 lipca i od 9 do 18 lipca. Dzieci zamieszkają w malowniczym, zalesionym ośrodku wczasowo-wypoczynkowym „Bursztyn”, położonym 250 metrów od morza. Koszt wakacyjnego wypoczynku dla setki dzieci to 80 tys. zł.

Miasto zorganizuje także półkolonie. W tym roku odbędą się one w Szkole Podstawowej nr 6 w Sochaczewie i potrwają dwa tygodnie. Rozpoczną się w pierwszy poniedziałek wakacji, 24 czerwca. W zajęciach będzie mogło uczestniczyć 120 dzieci z miejskich szkół podstawowych. Ratusz dofinansuje także wyjazd podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci do Serocka, gdzie znajduje się ośrodek wypoczynkowo-rehabilitacyjny TPD.

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem