Bombka z Gwiazdką

Najlepsza książka na Boże Narodzenie dla dzieci

Autor: Książki Dla Dzieci karolina@wnaszejbajce.pl

Opublikowane: ponad 5 lat temu

Kategorie: Książki dla dzieci

Nasze półki z książkami o Bożym Narodzeniu uginają się pod ciężarem licznych tytułów. Od kilku lat zbieramy świąteczne opowieści i śmiało mogę powiedzieć, że mamy swoje ukochane tytuły. Wśród nich jest ONA - nasz numer 1. Nigdy by mi do głowy nie przyszło, że można tak świetnie skomponować dla dzieci świąteczną książkę, nadać jej tak indywidualny klimat, nastrój, wygląd, charakter.

„Bombka z gwiazdką” to pozycja z wydawnictwa Tashka, autorstwa genialnej Maliny Prześlugi, z przepięknymi ilustracjami Jagi Słowińskiej. Wydana została w dużym formacie, twardej oprawie i zawiera 32 strony.


książka dla dzieci bombka z gwiazdką


Gdy listonosz dostarczył przesyłkę, która w pierwszej kolejności trafiła w ręce mojej córki usłyszałam z pokoju wielkie WOW! Mnie okładka skojarzyła się z wedlowskim torcikiem (głodnemu zawsze słodycze na myśli ;) a reszta rodziny zawołała: „jaka fajna – czytaj!” i tak usiedliśmy wszyscy wygodnie na kanapie i przeczytaliśmy ją… całą – naraz – jednym tchem. Nie wiem kiedy zleciał nam czas, ale wiem jedno – śmiechów i pisków było co nie miara. Do wieczora zdążyliśmy przeczytać ją jeszcze kilka razy. Nie sposób się od niej oderwać. A ostatnio gdy odwiedzili nas dziadkowie od razu dzieci podały książkę i nakazały dziadkowi czytać. Rekomendacje od wszystkich członków naszej rodziny już zatem znacie, a teraz pora na kilka słów o tej świetnej lekturze.


Zacznijmy od tego, że nie jest to zwyczajna książka. Ona jest po prostu NIEZWYKŁA. Jej charakter bije już z okładki, która błyszczy złotem, przez co wcale nie było łatwo zrobić jej zdjęcia Wnętrze również skrywa podobną paletę barw. Jest tu bardzo dużo szczegółów i detali, a jednocześnie przez użycie tylko kilku kolorów wszystko jest takie spokojne, nastrojowe, klimatyczne. Nie myślcie jednak, że zachwyca tylko wygląd, treść jest równie wspaniała. A dowiedzieć się z niej można o Świętach Bożego Narodzenia chyba wszystkiego, a nawet tego o czym nie sądziliście że wiedzieć można. No bo kto by wpadł na pomysł żeby rozwiązać zagadkę skąd bierze się na niebie ta Pierwsza Gwiazdka? My już wiemy w jaki sposób Duża Gwiazda namawia córeczkę aby pokazała się na niebie. A czy wiedzieliście co można znaleźć w brodzie Mikołaja? Ha – niesamowite rzeczy, jak np. „ziółka na poty i na stres” czy „nawigację GPS”. Albo czy ktoś z Was zastanawiał się co czuje biedna, ukruszona bombka, wisząca gdzieś z tyłu od ściany i kłuta przez świerk? Jeżeli nie to musicie przeczytać ich genialny dialog. Każdy wiersz, każde opowiadanie jest w zupełnie innym stylu i naprawdę zachwyca. Znajdziecie tu również przepisy: jak się bawić w święta, jak śpiewać kolędy, jak przetrwać do następnych świąt i jak sprawić by święta były jeszcze lepsze – a co najważniejsze nie potrzeba do tych czynności żadnych magicznych przedmiotów. Mali czytelnicy dowiedzą się też dlaczego kraje tropikalne na święta są fatalne i co czuje karp, gdy poluje na niego ręka w wannie pełnej wody. Jest też prześmieszna opowieść o zielonym potworze, o tym dlaczego nie należy dokarmiać Mikołaja i jak czuje się prezent z racji tego, że jest prezentem. Jest też monolog sianka, które złości się z powodu ciemności pod obrusem, a chciałoby ucztować przy świecach. Jest bardzo mądre przesłanie o pozostawianiu pustego miejsca przy stole, a nawet opowieść o Ostatniej Gwiazdce.


książeczka dla dzieci bombka z gwiazdką


książka dla dzieci na świeta bombka z gwiazdką


bombka z gwiazdką książka dla dzieciksiążka dla dzieci na święta


świąteczna książka dla dzieci


bombka z gwiazdką


książka dla dzieci na święta bożego narodzenia


bombka z gwiazdką dla dzieci na święta


książka na świeta dla dzieci bombka z gwiazdką


Cóż mogę dodać – chyba tylko jedno, tej książki nie powinno zabraknąć w Waszej biblioteczce. To taki ‚must have’ w świątecznym, zabieganym, pełnym spraw i obowiązków czasie. To taka dobra chwila na oddech, na wspólną lekturę. Można ją czytać w dowolnej kolejności i wracać do wybranych opowiadań wiele razy, a i tak zawsze będzie dużo śmiechu i radości. Polecamy ją z całego serca. Warto zadbać o mądrą, piękną i wesołą lekturę dla dzieci – a „Bombka z gwiazdką” właśnie taka jest. Będzie także świetnym prezentem mikołajkowym, czy pod choinkę, więc warto się pośpieszyć, by zdążyć na czas. Książka polecana dla dzieci w wieku od 5 lat, choć nawet mój 3 latek słucha jej z zapałem. Książka ma także walor rozbudzający zmysły i wyobraźnię


bombka z gwiazdką dla dzieci


 


koszyk


Po więcej pięknych książek dla dzieci zapraszam na blog:

www.wNaszejBajce.pl

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem