NNW Dziecka – rady dla rodziców

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: ponad 2 lat temu

Kategorie: Porady dla mam

Dzieci, zwłaszcza te dorastające, które wciąż codziennie uczą się i odkrywają świat, naprawdę trudno jest mieć stale na oku. Każdy rodzic potwierdzi, że bardzo zależy mu na bezpieczeństwie swoich dzieci. Niestety niemożliwe jest przewidzenie każdego kroku naszego dziecka i normalnym jest, że wypadki się zdarzają. W takich sytuacjach NNW Dziecka to niezawodne wsparcie finansowe dla rodziny.

Zakres NNW Dziecka

Ubezpieczenie NNW dla dziecka chroni w razie nagłych, nieszczęśliwych wypadków i zwraca wszelkie koszty poniesione w związku ze zdarzeniem, np. koszty leczenia i rehabilitacji. Dostępne obecnie na rynku ubezpieczenia NNW mają bardzo szerokie zakresy oraz wysokie sumy ubezpieczenia, dzięki czemu dzieci są chronione właściwie wszędzie i na najwyższym poziomie. W przypadku ubezpieczenia NNWDziecka.pl dziecko można ubezpieczyć na sumę nawet 100 000 zł, a polisa działa na całym świecie i obejmuje zdarzenia, które miały miejsce w szkole, na wyciecze, za zajęciach sportowych, a także w domu, na wakacjach i wyjeździe zagranicznym i zwraca koszty leczenia w Polsce. Dodatkowo ubezpieczeniem NNW można objąć nie tylko dzieci chodzące do szkoły, ale także te uczęszczające do przedszkola, żłobka, a nawet noworodki. NNW działa przez cały rok – nie tylko w trakcie roku szkolnego.

 zakres nnw dziecka

Odszkodowanie z NNW – w jakich przypadkach?

Ubezpieczenie NNW to szeroki zakres zdarzeń, z których można skorzystać w razie wypadku. Na przykładzie zakresu ubezpieczenia NNWDziecka.pl przedstawiamy najczęściej występujące zdarzenia, warto zadbać, aby zakres NNW posiadał właśnie poniższe świadczenia:

  • dzienne świadczenie szpitalne za pobyt dziecka w szpitalu z powodu choroby lub wypadku
  • uszczerbek na zdrowiu (określony procentowo uszczerbek, np. za złamana ręka to przeważnie około 2% uszczerbku)
  • leczenie oraz rehabilitacja
  • odbudowa stomatologiczna zęba
  • operacje plastyczne
  • ugryzienia przez psa/kota, użądlenia przez pszczołę czy ukąszenia przez żmiję
  • naprawa lub zakup sprzętów ortopedycznych oraz innych środków pomocniczych

Przykładowe scenariusze, kiedy można skorzystać z NNW Dziecka, można mnożyć i mnożyć. Dziecko może nieszczęśliwie przewrócić się na lekcji WF-u podczas gry w piłkę i uszkodzić okulary lub doznać urazu ręki. Do wypadku może dojść także w czasie spaceru w lesie, gdy dziecko zostanie ukąszone przez żmiję lub na zimowym wyjeździe na nartach ulegnie kolizji na stoku. Wypadki mogą być mniej lub bardziej poważne, czasem wystarczy opatrunek, ale niestety może zdarzyć się, że dziecko będzie potrzebować hospitalizacji i późniejszej rehabilitacji.

 odszkodowanie nnw dziecka

Dodatkowo ubezpieczenie NNW to szereg dodatkowych świadczeń, z których mogą skorzystać rodzice w potrzebie, np.: organizacja akcji poszukiwawczej dziecka, pomoc prawna lub psychologiczna, zwrot kosztów korepetycji czy pomoc w instalacji kontroli rodzicielskiej oraz wsparcie informatyczne.

Ważne, aby rodzice byli przygotowani na każdą konieczność, wykupując odpowiednio wcześniej dobre ubezpieczenie NNW dla swojego dziecka, które zapewni im realne wsparcie finansowe, gdy dziecko będzie potrzebować kosztownego leczenia.

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem