Prezenty na chrzest od chrzestnych – sprawdzone pomysły

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: ponad rok temu

Kategorie: Porady dla mam

Chrzest to ważne wydarzenie w życiu dziecka, ale i całej rodziny. To dzień, w którym rodzice chrzestni stają się dziecku wyjątkowo bliscy i obiecują wspierać je w każdej sytuacji. Na pamiątkę tego wydarzenia kupuje się prezenty. Często rodzicom chrzestnym brak jednak pomysłu. Nie ma w tym nic dziwnego. Sklepowe półki pękają w szwach od zabawek i dziecięcych akcesoriów. Przychodzimy więc z pomocą i podpowiadamy, co warto kupić dziecku na chrzest święty.

Zabawki edukacyjne na chrzest – praktyczny prezent

Chrzest to święto dziecka, a więc warto wziąć pod uwagę jego potrzeby. Maluchowi z pewnością przypadną do gustu zabawki sensoryczne, zabawki interaktywne i różnego rodzaju zabawki wspierające prawidłowy rozwój. Zabawki to najlepsze prezenty na chrzest od chrzestnych, ponieważ będą przez dziecko wykorzystane. Jeżeli jednak zależy ci, aby sprezentować chrześniakowi jakiś pamiątkowy przedmiot (złoty łańcuszek, grawerowana srebrna łyżeczka itp.), to możesz potraktować zabawkę jako dodatek do głównego prezentu. Radość maluszka będzie nieopisana!

Prezenty na chrzest od chrzestnych

W przypadku niemowlaka, rocznego dziecka, ale i dla nieco starszych dzieci sprawdzają się vtech zabawki interaktywne i edukacyjne. Oto kilka naszych propozycji:

VTech Pierwszy słownik przedszkolaka (polsko-angielski)

Jest to zabawka w formie książeczki w plastikowej obudowie. Zawiera dwie wersje językowe: polską i angielską oraz trzy tryby działania (słownik, eksploracja i dźwięki). Na poszczególnych stronach zamieszczono różne słówka (strony są podzielone tematycznie). Nie od dziś wiadomo, że małe dzieci chłoną wiedzę jak gąbka. Taka książeczka to doskonały sposób na osłuchanie się z językiem angielskim. Dodatkowo zabawka wygrywa piosenki w obu językach. Mimo nazwy (sugerującej, że nadaje się dla przedszkolaków) – producent rekomenduje tę zabawkę dla dzieci w wieku od 1,5 roku. Nawet jeśli dziecko przyjmuje chrzest nieco wcześniej, to przecież zabawka zawsze może poczekać.

VTech Interaktywna Migocząca Hula-Kula

Jest to już kultowa zabawka dla niemowlaków. Wbudowany mechanizm wprawia kulę w ruch, a poruszająca się po podłodze kolorowa zabawka zachęca dziecko do aktywności – pierwszych prób raczkowania czy stawiania pierwszych kroków. Na zabawce umieszczono paski materiału i różne przyciski, co wpływa na wrażenia sensoryczne. Zabawka wygrywa melodie i piosenki, uczy dziecko rozpoznawać kształty i kolory. Pozytywnie wpływa na małą motorykę dziecka i wspomaga rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Vtech Tablet interaktywny Baza Zabawy

Jak wiadomo – dzieci w każdym wieku uwielbiają elektronikę i ochoczo sięgają po smartfon mamy czy taty. Lepiej zaoferować dziecku zabawkę edukacyjną w formie tabletu. Zabawka zawiera 12 interaktywnych aplikacji, które pomagają dziecku uczyć się rozpoznawania kształtów, cyferek czy zwierzątek. Sam tablet ma bardzo atrakcyjny design, a każdy przycisk wywołuje jakąś reakcję. Dzięki temu zabawka jest bardzo interesująca dla dziecka i potrafi je zająć na dłużej.

Zabawki drewniane na prezent dla chrześniaka

Kolejna propozycja to zabawki drewniane. Takie zabawki są estetyczne i trwałe, a także przyczyniają się do prawidłowego rozwoju dziecka. Ponadto mogą stać się pamiątką na całe życie, którą dziecko przekaże swojemu potomstwu w przyszłości. Sami pamiętamy przecież o naszych drewnianych zabawkach z dzieciństwa.

Do drewnianych zabawek zaliczają się wszelkiego rodzaju układanki dostosowane poziomem trudności do umiejętności dziecka. Są to również drewniane sortery (do nauki rozpoznawania kształtów i kolorów), wieże z klocków, kręgle, auta do ciągnięcia na sznurku itp.

Dużą popularnością cieszą się również personalizowane tablice manipulacyjne. Personalizowane, dlatego że można umieścić na nich imię dziecka. Taka tablica stanowi wówczas piękną pamiątkę, a jednocześnie jest dekoracją dziecięcego pokoju. Na tablicy znajdują się różne elementy do zabawy: kłódki, zamki, włączniki, łańcuszki, sznurki, rzepy do zapinania. Słowem – wszystko, czego dziecko jest ciekawe.

Taka zabawka zaspokaja naturalną potrzebę poznawania świata. Wspiera też motorykę małą i koordynację wzrokowo-ruchową, a także pozwala zaobserwować różne mechanizmy.

Pamiątka na chrzest dla dziecka – co wybrać?

Chrzest to ważne wydarzenie. Z uwagi na swój wiek – dziecko nie będzie go pamiętać. Warto zatem zadbać o to, aby pozostała po tym dniu pamiątka. Wiele osób decyduje się na symboliczny przedmiot, taki jak: srebrna grzechotka z grawerem, łyżeczka, smoczek, posrebrzany bucik-skarbonka czy srebrny obrazek. Takie przedmioty są po latach źródłem wzruszeń i pozytywnych emocji.

Dobrym pomysłem jest także podarowanie dziecku pięknie wydanej, ilustrowanej Biblii dla dzieci. To prawdziwy symbol tego doniosłego wydarzenia, jakim jest włączenie maluszka we wspólnotę wiernych. Ponadto możesz podarować dziecku personalizowaną metryczkę – znajdą się na niej najważniejsze informacje z życia dziecka, a więc imię, data i godzina urodzenia, waga i długość w chwili urodzenia. Dodatkowo możesz zamieścić datę chrztu i dedykację.

Ciekawym pomysłem jest również podarowanie albumu na zdjęcia. Może to być album w skórzanej oprawie, z dedykacją od rodziców chrzestnych i pierwszym wspólnym zdjęciem, umieszczonym na pierwszej stronie.

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem