Powrót do góry

W niedzielne popołudnie 24 listopada w hali MOSiR przy ul. Kusocińskiego odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu „Mały Sportowiec”. W wydarzeniu wzięła udział duża grupa dzieci. Z podstawami gry w rugby zapoznali je zawodnicy pierwszej drużyny Rugby Club Orkan Sochaczew. 


Zajęcia dla najmłodszych o nazwie „Mały Sportowiec” to całkiem nowa formuła w naszym mieście. Ich organizatorami są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Wydział Sportu i Organizacji Pozarządowych UM. Cyklicznie, co miesiąc, najmłodsi będą mogli się zapoznać z inną dyscypliną sportową, a przybliżą im to przedstawiciele stowarzyszeń i klubów sportowych działających w naszym mieście. Jako pierwsi mini-trening dla dzieciaków przygotowali sochaczewscy rugbiści: Bartłomiej Sadowski, Marcin Krześniak, Michał Gadomski, Adrian Pętlak oraz kapitan drużyny seniorów Maciej Brażuk. Przeprowadzone przez nich konkurencje podobały się zarówno dzieciom jak i rodzicom.

Organizatorzy połączyli zajęcia sportowe z festynem z okazji Dnia Pluszowego Misia. Duża grupa dzieci przyszła ze swoimi maskotkami. Ponadto, dzięki British School halę odwiedził również miś Teddy Eddy, który bawił się z dziećmi i pozował do zdjęć. Nauczycielki ze szkoły językowej prowadziły też warsztaty malowania ekologicznych toreb oraz przygotowały inne plastyczne atrakcje. Niewątpliwie atrakcją była również obecność drugiego misia - pandy.


W przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy pomogła grupa wolontariuszy z Klubu Wolontariusza sochaczewskiego MOPS, pod opieką Piotra Pętlaka, która bawiła się z dziećmi w misiowe gry i zabawy, przeciąganie liny. Wolontariusze malowali buzie i skręcali balony. Maluchy odpowiadały świetnie na misiowe zagadki, za co otrzymały nagrody. Poznaliśmy również imiona misiowych przyjaciół każdego dziecka. Rodzice, szczególnie mamy, mogli skorzystać z oferty firmy Avon, którą reprezentowała Beata Woźniak. Na wszystkich czekał również słodki poczęstunek i pyszne soki z Tęczowego Ogrodu.

Kolejne spotkanie z „Małymi Sportowcami” zaplanowano na niedzielę 22 grudnia. Tym razem zajęcia poprowadzi Sławomir Cypel wraz z instruktorami sztuk walki i samoobrony z Dragon Fight Club Sochaczew.


Opinie użytkowników (0)

ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ aby dodawać komentarz

Prosimy, podziel się z nami swoją opinią - dzięki temu będziemy mogli udoskonalać to co robimy :) Dziękujemy!