Zrób Krok w przeszłość z Centrum Gier Furia Pandora

Dąbrowa Górnicza wraca do historycznych korzeni.

Autor: furia@centrumgier.net

Opublikowane: prawie 6 lat temu

Kategorie: Ciekawe miejsca dla dzieci

Dąbrowa Górnicza wraca do historycznych korzeni.

Nie od dzisiaj wiadomo, że miasto Dąbrowa Górnicza nie szczędzi wysiłków, aby zrewitalizować zabytki przemysłowe znajdujące się na terenie miasta. Prace nad odnowieniem zakładów Defum trwają już od kilku lat, jednak jasnym jest, że sam budynek to nie wszystko, liczy się także jego historia – lokalna historia. Naprzeciw potrzebie popularyzacji wiedzy o naszej małej ojczyźnie wychodzi dąbrowskie Stowarzyszenie Fantastyki Militarnej, które postanowiło połączyć przyjemne z pożytecznym. 26 sierpnia zaplanowano grę miejską, której uczestnicy będą mogli na chwilę przenieść się do roku 1897, poczuć klimat XIX-wiecznej Dąbrowy oraz spróbować rozwikłać tajemnicę związaną z zakładami Defum oraz biznesmenami Fitznerem i Gamperem.


centrum gier furia pandora dąbrowa górnicza

- Największym wyzwaniem dla nas jest stworzenie przestrzeni, w której będą mogli się odnaleźć wszyscy mieszkańcy Dąbrowy – mówią organizatorzy – to musi być gra, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Miejscem realizacji gry jest ulica 3 Maja, co jest dużym atutem, ale także wyzwaniem.

- To jest historyczna ulica Dąbrowy, ale jest także ulicą użytkową. Mamy tam wiele sklepów i banków– mówi Paweł Nowak, wiceprezes stowarzyszenia – organizując grę musimy wytworzyć pewien klimat, ale nie możemy ingerować w zabudowę. Mamy zamiar osiągnąć to przez wielość postaci ( ponad 20 aktorów zaangażowanych w wydarzenie) oraz dzięki strojom przygotowanym specjalnie na tą okazję. Mocną stroną eventu jest sposób kontrukcji gry i jej założenia.

- Chcemy trafić do mieszkańców i przechodniów, dlatego tak projektujemy scenariusz, żeby można było w nim wziąć udział bez szczególnego przygotowania. Czas trwania rozgrywki musi być krótki, aby można było zainteresować potencjalnego odbiorcę, który właśnie szedł do sklepu. – mówi Marcin Pałys, zaangażowany w realizację wydarzenia – Największym wyzwaniem jest zawsze zaprojektowanie atrakcji dla dzieci. Muszą to być aktywności, które będą proste, ale z drugiej strony ciekawe. Dziecko zawsze jest szczere do bólu i jeżeli coś mu się nie spodoba, czegoś nie zrozumie, da temu jasny wyraz, dlatego często konsultujemy projekt gry z naszymi dziećmi, żeby zobaczyć czy wszystko jest ok. Przygotowanie idą już pełną parą a termin gry zbliża się nieubłaganie.


- Mamy nadzieję, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik i wszyscy uczestnicy będą zadowoleni- mówi Marcin Pałys – zapraszamy serdecznie 26 sierpnia na ulicę 3 Maja. Do zobaczenia.

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem