Aglomeracja śląska – niedoceniony kierunek na weekendowy wyjazd z rodziną

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: ponad rok temu

Kategorie: Ciekawe miejsca dla dzieci

Planując weekendowe wypady w różne miejsca Polski najczęściej myślimy o dużych miastach takich jak Kraków, Warszawa czy Wrocław. Ci, którzy nie lubią miejskiego gwaru wybierają wyjazd nad jezioro lub w okolice lasów i Parków Narodowych. Mało kto pomyśli o tym, że istnieje takie miejsce, które łączy zarówno ciekawe atrakcje miejskie, jak i mnogość zieleni. To aglomeracja śląska. Warto dowiedzieć się na jej temat nieco więcej.

Na terenie, który większość Polaków kojarzy głównie z kopalniami węgla, można znaleźć sporo ciekawych i dobrze zlokalizowanych miejsc na nocleg. Prawdziwymi perełkami są tam niektóre pokoje do wynajęcia. Katowice, będące sercem Górnego Śląska, są najlepszym punktem wypadowym zwłaszcza dla osób zwiedzających te okolice po raz pierwszy. Jeśli interesują nas nietypowe wystroje i funkcjonalność pokoi, w których mieszkacie podczas wyjazdu, na pewno zaintryguje was Good Times House. Jest to tani hostel Katowice zlokalizowany w samym centrum. Pokoje w stylu graffiti, muzycznym czy pinball zachwycą wszystkie starsze dzieciaki, a przy okazji taki nocleg nie wyczyści portfela rodziców. Więcej informacji znajdziecie na stronie goodtimes.house.

Miejskie zwiedzanie

Dla miłośników miejskich ulic i oglądania architektury polecamy spacer po dzielnicy Nikiszowiec. Znajdują się tam charakterystyczne stare osiedla górnicze z czerwonej cegły. To miejsce ma wyjątkowy klimat. Bardzo ciekawe do odwiedzenia jest również Muzeum Śląskie pełne interaktywnych rozwiązań, które znajduje się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego Katowice. Oprócz zwiedzania można tam obejrzeć panoramę miasta z Wieży Wyciągowej Szybu Warszawa II, która została przekształcona w wieżę widokową. Innymi odrestaurowanymi i zadbanymi obiektami w okolicy Katowic są: Fabryka Porcelany, Galeria Elektrownia w Czeladzi, Teatr Rozbark w Bytomiu i osiedle robotnicze w Rudzie Śląskiej.

Zielony Śląsk

Aglomeracja śląska to bardzo zielony rejon, pełen parków i lasów miejskich. Na szczególną uwagę zasługują Park Śląski oraz Dolina Trzech Stawów. Park Śląski to drugi pod względem wielkości park miejski w Europie. Na jego terenie znajdują się: ZOO, Legendia - Śląskie Wesołe Miasteczko, Planetarium i Park Etnograficzny. Za niewielką opłatą można zafundować sobie przejażdżkę kolejką gondolową i podziwiać cały park z góry. Dla dzieci znajdzie się tam kilka placów zabaw, a także punkty gastronomiczne. Dolina Trzech Stawów to pełen uroku zakątek w centrum miasta. Jest tu sporo miejsc do uprawiania sportów takich jak bieganie, jazda na rowerze i siatkówka.

Katowice z dzieckiem

Oprócz miejsc wymienionych wyżej, w samych Katowicach znajduje się kilka atrakcji zaprojektowanych szczególnie dla dzieci. Są to:

  • sala zabaw Nibylandia
  • Bajka Pana Kleksa
  • 1000 klocków - kreatywne centrum zabaw
  • Fajne Miejsce Gili Gili - bawialnia i kawiarnia

Miejsca te warto znać, zwłaszcza gdy spodziewamy się kiepskiej pogody. Wszystkie znajdują się pod dachem i zapewnią atrakcję dzieciom na długi czas.

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem