Super Zings – czyli zwykli herosi

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: około 4 lat temu

Kategorie: Książki dla dzieci

Dzieci uwielbiają bohaterów, a nawet superbohaterów, którzy ocalają świat. Przywykliśmy więc do takich postacie z bajki jak Batman, Superman czy wielu innych śmiałków zakładających kostium, by walczyć o sprawiedliwość. Ostatnio pojawili się nowi herosi, którzy wyglądają jak przedmioty codziennego użytku… ale drzemie w nich wielka moc!

Super Zings zalewają świat

Najciekawsze jest to, że bohaterowie Super Zings nie pochodzą jak dawni herosi z nieba, czy ci współcześni, jak Superman, z innej planety. Cały czas są wśród nas! To przedmioty codziennego użytku, na które nieraz w ogóle nie zwracamy uwagi. Ale  w oczach dziecka zawsze było w nich coś niezwykłego i fantastycznego. Zwykłe rzeczy przeistaczają się w superrzeczy (stąd też angielska nazwa – things to “rzeczy”, “przedmioty”). Grupują się w drużyny i gangi! Połączenie mocy poszczególnych jednostek daje najlepsze rezultaty! Każdy ma swojego rywala, z którym nieustannie toczy zawzięte boje. Poza tym – jak przystało na herosów – każdy wyróżnia się supermocą. Jej zastosowanie w walce przesądza o wyniku!

 

Pamiętajmy przy tym, że nawet jeśli Super Zing przegra walkę, to – ucząc się na własnych błędach – otrzepie się z bitewnego pyłu i ponowi chwalebne działania.

Waleczna skarpeta i inni

Przyjrzyjmy się takiej skarpecie, która leży w koszu na bieliźnie – niby nic interesującego. Ale za chwilę przeobrazi się w superbohatera, który wzbudza niepokój wśród wrogów, a jego unikatowa zdolność zasiewa w nich ziarna strachu. Podobnie z niepozorną na pierwszy rzut oka szufelką do zbierania kurzu. Chwila nieuwagi i mamy do czynienia z pełną animuszu postacią, która aż rwie się do działania!

 

Skoro mamy superbohaterów, to nie może zabraknąć i superłotrów. Właściwie bez drugich także i ci pierwsi nie musieliby istnieć, a odwaga nie byłaby w takiej cenie. Rywale zostali dobrani w pary na zasadzie przeciwieństw. I choć darzą się wielką niechęcią, to bez siebie nie mogliby żyć! I tak hydrant staje do boju z płomieniem. Ciekawe, czy mrożący gaz ostudzi zapał przeciwnika?... O tym przekonamy się dopiero, gdy owi bohaterowie zawędrują do naszego domu. Jedno jest pewne – losy rywalizacji staną na włosku!

Adaptacja popularnej bajki

Być może z barwnymi postaciami Super Zings już się kiedyś zetknęliście. Nic dziwnego, przecież to bohaterowie popularnej serii animacji skierowanej do najmłodszych widzów. Z pewnością nie pozostawiają dzieciom miejsca na nudę, dostarczając przy tym morałów, na przykład takich, że warto pomagać i nie poddawać się mimo przeciwności losu.

 

Przy czym ciekawą alternatywą są właśnie omawiane figurki. Maluch wcieli się w różne postaci i nauczy się odgrywać role, zarówno złych jak i dobrych charakterów. Być może najpierw, bawiąc się z rodzeństwem czy przyjaciółmi, będzie odtwarzał scenki, jakie zaobserwował w bajce. Ale z czasem uzna, że warto spróbować czegoś więcej. Wówczas zacznie tworzyć swoje własne scenariusze. Wtedy przekonasz się, jak wielki potencjał twórczy drzemie w Twoim dziecku!

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem