To już V edycja festiwalu...

Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem.

Autor: ziemiasochaczewska@gmail.com

Opublikowane: ponad 6 lat temu

Kategorie: Wydarzenia dla dzieci

Przed nami już V edycja Festiwalu Poezji Patriotycznej „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”. W patio kramnic ponownie usłyszymy piękne wiersze i poezję śpiewaną opisującą trudne losy naszego narodu, jego heroizm, bohaterów II wojny światowej. Festiwal stanowi część obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na ziemi sochaczewskiej, a w tym roku dodatkowo wpisuje się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


Przegląd organizują Stowarzyszenie ”Sochaczew Daj się Ponieść” oraz Wydział Sportu i Organizacji Pozarządowych UM. Honorowy patronat nad imprezą objęli: poseł Maciej Małecki, starosta Jolanta Gonta i burmistrz Piotr Osiecki.

- Tradycyjnie nasz festiwal składa się z dwóch etapów. 3 marca o 10.00 w kramnicach rozpoczną się przesłuchania chętnych, a spośród nich jury wybierze najlepszych i zaprosi ich do udziału w części konkursowej następnego dnia, 4 marca. Zakładamy, że niedzielny finał festiwalu, koncert laureatów i wręczenie nagród odbędzie się ok. 17.00 – mówi prezes Stowarzyszenia „Sochaczew daj się Ponieść” Daniel Janiak.

Dla sprawiedliwego podziału nagród, a te zawsze są wyjątkowo atrakcyjne, artyści wystartują w kilku kategoriach wiekowych: I  kat. (klasy I-III  szkoły podstawowe), II kat. (klasy IV-VI szkoły podstawowe), III kat. (klasy VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum), IV kat. (szkoły średnie i  dorośli).

- Wystartować można solo lub z zespołem, np. grupą przyjaciół czy koleżanek z klasy. Czekamy na recytacje wierszy, poezję śpiewaną, piosenki patriotyczne. Ważne, by występ trwał do 5 minut, a artysta nie zapomniał o przesłaniu karty zgłoszeniowej. Na karty czekamy do 23 lutego, do godz. 16.00. W połowie stycznia rozesłaliśmy do szkół i placówek kultury zaproszenie do udziału w V Festiwalu i każdego dnia przyjmujemy kolejne zgłoszenia – mówi naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych  Urzędu Miejskiego Agata Kalińska.

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem