Powrót do góry

13 edycja rajdu Złombol właśnie trwa. Jeżeli jeszcze nie wiecie co to jest. to już tłumaczymy. Złombol to rajd zapaleńców, miłośników motoryzacji, którzy w odrestaurowanych pojazdach z miniowych epok próbują pokonać trasę o długości tysięcy kilometrów.

Złombol co to takiego?

Jak co roku start odbywa się w Katowicach, meta zaś znajduje się w Irlandii. Jeszcze nigdy złomiaki nie dotarły tak daleko! Komu uda się tego dokonać w tym roku? Zobaczymy. Setki ekip wyremontowało swoje pojazdy. W pocie czoła, miesiącami przygotowywali swoje pojazdy by dały radę i dojechały do celu. 29.06.2019 parada maluchów, syren, polonezów, dużych fiatów, nys i żuków wyjechała z Katowic. Pokonuje kilometr po kilometrze by udowodnić, że to możliwe. Tak, ale w zasadzie po co to wszystko?

Co do formuły wyjazdu, najważniejszą zasadą jest – 100% uzbieranych środków przeznaczymy na realizację marzeń dzieci z domów dziecka.Jak pomagamy?

Rajdowi towarzyszy ogromna zbiórka pieniędzy. Darczyńcy to firmy oraz osoby prywatne, które w tym roku chcą wesprzeć dzieci z domów dziecka w całej Polsce. W zamian za pomoc Darczyńcy mogą okleić wybrany samochód swoim logo. Jest to forma reklamy w zamian za ofiarowane datki.

Co ważne nie jest to forma sponsoringu ekipy biorącej udział w rajdzie. Każda z ekip sama finansuje swój rajd i udowadnia, że można przełamywać wszelkie granice. Gdyby nie startujące ekipy i ich wkład to nie udałoby się zebrać takich środków na szczytny cel. Jest to połączenie niesamowitej inicjatywy z bardzo szczytnym celem.

Polonez Karekta jedzie z pomocą

My w tym roku także dołożyliśmy swoją cegiełkę i dofinansowaliśmy domy dziecka. Mieliśmy więc możliwość ozdobić swoim logiem jeden z pojazdów biorących udział w rajdzie. Wybraliśmy do tego szczególny samochód. Jest to Polonez Karetka, którym jedzie ekipa Niebieskie Ptaki.


Niebieskie Ptaki

To właśnie ten samochód spodobał nam się najbardziej gdyż całe swoje „życie” niósł pomoc. Tym razem dostał kurs aż do Irlandii, takiej trasy ta karetka jeszcze z pewnością nie miała. Trzymamy kciuki za naszego Poloneza, aby bez większych przeszkód dotarł do celu.


Opinie użytkowników (1)

Person

Witold Błaszczyk

14/10/2019

Super inicjatywa! Brawo dla ekipy Niebieskich Ptaków :) Oby tak dalej.

ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ aby dodawać komentarz

Prosimy, podziel się z nami swoją opinią - dzięki temu będziemy mogli udoskonalać to co robimy :) Dziękujemy!