Powrót do góry

Tydzień w Oddziale dla Dzieci rozpoczął się gwarnie i radośnie, a to za sprawą małych gości z Oddziału Przedszkolnego z Korolówki. Dzieci odwiedziły nas w poniedziałek, 3 kwietnia z paniami Andżeliką Dorosz, Gabrielą Hawrył, Elżbietą Wawryszuk i Katarzyną Buczak. Blisko 40 przedszkolaczków zwiedziło wystawy aktualnie prezentowane w galerii Na Piętrze. Damy minionych epok wywołały spore poruszenie zwłaszcza wśród dziewczynek, które doceniły precyzyjnie uszyte piękne suknie lal oraz barwne dodatki do ich strojów. Natomiast Historia zapisana w rodzinnych pamiątkach sprawiła, że nasi mili goście na chwilę zamilkli w zadumie nad fotografią dawnego supermarketu. Wóz okryty starą płachtą nijak się ma do dzisiejszych super sklepów pełnych wszystkiego kolorowego Uśmiech. Liczydło tym razem nie zaskoczyło najmłodszych zwiedzających, okazało się, że maluchy doskonale znają ten dawny kalkulator.
Po obejrzeniu wystaw przeszliśmy do Oddziału dla Dzieci, gdzie na milusińskich czekały już kolorowe, wiosenne karty teatrzyku Kamishibai. Zainspirowane wierszami dzieci ochoczo zabrały się do kolorowania pogodnych motywów. Dość szybko powstała barwna wystawa budzącej się do życia przyrody. Oddział dla dzieci przypadł do gustu naszym dzisiejszym gościom, przedszkolaki obiecały powrócić, by skorzystać z pozostałych atrakcji dziecięcej przestrzeni bibliotecznej.

Dziękujemy za piękny, własnoręcznie wykonany upominek w postaci wiosennej torebeczki pełnej ciepłych słów. Laurka wspaniale prezentuje się na bibliotecznym regale.
Zapisz na newsletter

Chcesz co tydzień otrzymywać informacje o najnowszych artykułach, atrakcjach oraz wydarzeniach? Zapisz się ponżej i odbierz teraz ebook z pomysłami na zabawy z Twoim dzieckiem.


Klikając przycisk zapoznałem się z Regulaminem oraz Polityką prywatności Wyrazam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości z newsletterem.