Powrót do góry

Za nami inauguracja tegorocznej edycji „Dziecięcej Strefy Kreatywności – Artystyczne Kramnice”. W niedzielę 18 lutego miały miejsce zajęcia warsztatowe, z kolei 25 lutego sochaczewskie dzieciaki spotkały się z artystami „Teatru pod Orzełkiem”. Jak powiedziała nam pomysłodawczyni projektu, naczelnik wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta, Joanna Niewiadomska-Kocik, do udziału w programie zapisało się już ponad 180 dzieci.

Spotkanie 15 lutego już tradycyjnie rozpoczęło się od prowadzonych przez Magdalenę Jaworską zajęć gordonowskich dla najmłodszych „Pam-pa-ra-bam!” – programu umuzykalniającego dla niemowląt i małych dzieci (od 0 do 3 lat). Są one prowadzone według teorii uczenia muzyki Edwina E. Gordona, wybitnego badacza psychologii muzyki, pedagoga i muzyka jazzowego.


Drugą część programu stanowiły warsztaty z komiksu i zajęcia umuzykalniające. Zeszłoroczna edycja przyzwyczaiła nas już do wysokiego poziomu warsztatów i w tym roku jest równie dobrze. Pojawili się też nowi prowadzący, jak znany sochaczewski twórca komiksów Łukasz Kuciński.

 

artystyczne kramnice dla dzieci sochaczew

Niedziela 25 lutego należała w całości do teatru. Aktorzy "Teatru Pod Orzełkiem" - Mariusz Orzełek i Ewa Gajewska, zaprezentowali trzy spektakle w jednym, a do wspólnej zabawy porwali tak dzieci, jak i rodziców. Przedstawienia nie da się ocenić inaczej, niż bardzo dobrze. Spektakl o ciekawej konstrukcji – jedna bajka odegrana na trzy sposoby – przykuł uwagę małych widzów. Poza cennym morałem artyści przemycili też takie elementy jak nauka podstaw matematyki.

Po spektaklu aktorzy zaprosili widzów do wspólnej zabawy. Dzieciaki i ich rodzice z uśmiechami na twarzach brali udział w tańcach i grach zręcznościowych.

Pierwsze dwa spotkania w Kreatywnych Kramnicach zapowiadają powtórzenie sukcesu frekwencyjnego sprzed roku. 18 lutego w zajęciach wzięło udział ponad 80 dzieci. 25 lutego organizatorom udało się doliczyć do 100 uczestników, po czym zabrakło wydawanych w ramach projektu indeksów dla uczestników.

Przypomnijmy, że spotkania w ramach Artystycznych Kramnic odbywać się będą aż do 6 maja. Już 4 marca uczestnicy będą mieli okazję do spotkania z Kapelą Mazowiecką. (seb)

Opinie użytkowników (0)

ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ aby dodawać komentarz

Prosimy, podziel się z nami swoją opinią - dzięki temu będziemy mogli udoskonalać to co robimy :) Dziękujemy!