Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: ponad 7 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo pomorskie

Miasto: Toruń

Bulwar Filadelfijski w Toruniu

Bulwar Filadelfijski w Toruniu to ulica położona pomiędzy Zespołem Staromiejskim wiodąca wzdłuż murów miejskich,  a Wisłą w Toruniu. Bulwar zaczyna się od skrzyżowania ulic Bydgoskiej i alei 500-lecia, a kończy przy Placu 18 Stycznia. Podczas rodzinnego spaceru Bulwarem Filadelfijskim zobaczyć możemy Kępę Bazarową - wyspę na lewobrzeżnej części miasta. W pobliżu Bramy Klasztornej ustawiono pomnik Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej w postaci kotwicy na postumencie, z tablicą.


Będąc w tym miejscu warto poznać także Katarzynkę - Katarzynka to łódź 15-osobowa, kursująca śladem drewnianego mostu w sezonie turystycznym. Przy ulicy znajdują się trzy przystanki żeglugi pasażerskiej. Najważniejszą jej częścią jest łódź Katarzynka w stronę dworca Toruń Główny.  Oprócz tego cumują tutaj statki-restauracje

Nazwa "filadelfijski"  nawiązuje do współpracy Torunia z Filadelfią. Bulwar swoją nazwę otrzymał w 1977 roku. Bulwar jest częścią Starego Miasta. Będąc z dziećmi w Toruniu, koniecznie wybierzcie się na spacer po Bulwarze Filadelfijskim. To doskonałe miejsce by odpocząć od miejskiego zgiełku i cieszyć się niesamowitymi widokami. Stare miasto z jednej strony, Wisła z drugiej. To po prostu trzeba zobaczyć.


Fotografie:

  • Z1 - By Grzegorz Knor - Praca własna, Domena publiczna, 
  • Z2 - By DerHexer - Praca własna, CC BY-SA 3.0, 
  • Z3  - By Andrzej Otrębski - Praca własna, CC BY-SA 4.0, 
  • Z4 - By Grzegorznadolski - Praca własna, CC0, 
  • Z5 - By Andrzej Otrębski - Praca własna, CC BY-SA 4.0, 
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem