Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: ponad 5 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo kujawsko-pomorskie

Miasto: Toruń

Będąc w Toruniu nie sposób pominąć tej wspaniałej placówki. Jest to TOP 1 najlepszych obowiązkowych atrakcji, które w mieście Kopernika musicie zobaczyć.

Toruńskie Żywe Muzeum Piernika to pierwsza tego typu interaktywna atrakcja w Europie. Powstało w 2006 roku i co najważniejsze mieści się w samym centrum miasta. Dzięki świetnemu klimatowi i charakterowi starej manufaktury, można nie tylko poczuć wszędzie unoszący się, wspaniały zapach pierników, ale przenieść się Piernikarni. Tam pod okiem doświadczonego Mistrza Piernikarskiego lub Wiedźmy będziecie mogli własnoręcznie wykonać tradycyjny piernik.

Żywe Muzeum PiernikaŻywe Muzeum Piernika to zdecydowanie obowiązkowe miejsce do odwiedzenia podczas wizyty w Toruniu. Zarówno dzieci, które na pewno będą się świetnie bawiły, ale także dorośli, na pewno nie zapomną tej uroczej Piernikarni. Podczas wizyty dowiadujemy się wszystkiego na temat pierników, ich składników, receptury, historii. Warsztaty poprowadzone są w bardzo fajny, śmieszny sposób. Luźna atmosfera oraz język dostosowany w szczególności do najmłodszych, sprawia, że nie sposób wyjść stamtąd obojętnie. Samodzielne robienie pamiątkowego piernika to świetna zabawa. W czasie kiedy pierniki się wypiekają, my możemy nabyć pamiątki oraz przepiękne pierniczki. Dodatkową atrakcją są warsztaty zdobienia pierniczków. Gorąco polecam to miejsce rodzinom z dziećmi, ale również dorosłym.

Pamiętajcie, Żywe Muzeum Piernika w Toruniu jest to wspaniała atrakcja, która przyciąga nie tylko łasuchów ale także tych którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat słynnych pierników. Dlatego wstęp niejako z ,,marszu" graniczy z cudem. Bardzo polecamy! Świetna zabawa dla dorosłych i dla dzieci.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem