Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: ponad 6 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo małopolskie

Miasto: Kraków

Bulwar Kurlandzki jest to nadbrzeże Wisły rozciągające się pomiędzy mostami Józefa Piłsudskiego i kolejowym w Zabłociu w krakowskiej dzielnicy Stare Miasto. Wzdłuż rzeki rozciąga się deptak połączony ze ścieżką rowerową. Podążając tą trasą natrafimy na wiele ciekawych atrakcji. Nabrzeże jest także miejscem cumowania barek. Na całej długości bulwar podzielony jest stylowym murem z łączeniami w postaci schodów i zjazdów. Dzięki temu czasem prowadzić przy samej Wiśle, a czasem nieco wyżej.
Jeżeli szukacie ucieczki od wielkiego miasta i chcecie spędzić kilka chwil w pięknej okolicy to jest to bardzo dobra propozycja. Możecie wybrać się tu na dłuższy spacer lub na wycieczkę rowerową. Wzdłuż bulwaru usytuowano wiele ławek na nawet leżaków. Znajdziemy tu zielone skwery i piaszczyste zakątki. Możecie więc w słoneczne dni poleżeć na piasku nad Wisłą lub poczytać książkę na ławce.
 
bulwar kurlandzki w Krakowie
 
Bulwar Kurlandzki w Krakowie oferuje też kilka atrakcji dla dzieci, Znajdziemy tu kilka ciekawych huśtawek usytuowanych na zielonej polanie. Jest to bez wątpienia świetny teren rekreacyjny oferujący wiele możliwości aktywnego spędzania czasu. 
 
plaża przy bulwarze Kurlandzkim w Krakowie
 
Jeżeli chcecie odkryć więcej takich miejsc w Krakowie i spędzać czas aktywnie po niżej w "zobacz również" przygotowaliśmy dla Was kolejne propozycje. Odkryj je a być może jedna z nich zainspiruje Cię do zorganizowania ciekawej wycieczki z dziećmi. Życzymy udanej zabawy! 
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem