Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: ponad 3 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo dolnośląskie

Nie od dziś wiadomo, że w woj. dolnośląskim, a zwłaszcza w jego południowej części spotkać możemy prawdziwe cuda natury! Jeżeli więc jesteście głodni wrażeń to zapraszamy do odwiedzenia kolorowych jeziorek schowanych w lesie. Jest to bez wątpienia jedno z piękniejszych miejsc na Dolnym Śląsku, a przy tym tak mało znane osobom przyjezdnym.  Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich bo o nich mowa powstały w wyniki nagromadzenia tlenków żelaza w wodzie dzięki, którym okoliczne jeziora charakteryzują się takimi kolorami jak: 

  • czerwona
  • pomarańczowa
  • różowa
  • turkusowa

Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich

Dołącz do społeczności świadomych rodziców

Przetwarzamy Twoje dane osobowe zgodnie z naszą Polityką Prywatności.
Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie.


Sam teren jezior należy obecnie do Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Jest to więc doskonałe miejsce na spędzenie rodzinnego popołudnia w aktywny sposób. Spacer po lesie to sama przyjemność! Od razu poczujemy piękny zapach drzew i doznamy zbawiennego wpływu otaczającego nas lasu. Nie będzie to jednak zwykła wycieczka bo odkryjemy coś niesamowitego, skarby natury i trochę historii.  Kolorowe Jeziora na początku były kopalnia pirytu z którego następnie produkowano kawas siarkowy (na jednym, że zdjęć w galerii można zobaczyć wejście do starego szybu). Gdy na początku XX wieku zaprzestano eksploatacji tereny te wypełniła woda tworząc przepięknie kolorowe miejsce. 

Ciekawostka!

Jak każde wyjątkowe miejsce i to ma swoją legendę. Mówi ona o tajemniczych rzeczach, które można dojrzeć w toni największego jeziorka. Warto przekonać się samemu ile prawdy jest w tej legendzie :) To co wycieczka zaplanowana?

Jeżeli chcesz odkryć więcej takich miejsc to poniżej przygotowaliśmy kolejne propozycje. Sprawdź je koniecznie, być może będzie to pomysł na kolejny weekend! Życzymy miłego dnia i udanej zabawy! 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem