Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: prawie 8 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo podkarpackie

Miasto: Sanok

Jedno z największych muzeów etnograficznych w Polsce, założone po drugiej wojnie światowej. Dziś należy do najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu w Europie. Nie bez znaczenia jest także usytuowanie - na prawym brzegu Sanu u podnóża Gór Sanocko-Turczańskich.

Na obszarze 38 ha prezentowana jest kultura polsko-ukraińskiego pogranicza we wschodniej części polskich Karpat. Poszczególne grupy etnograficzne posiadają oddzielne sektory ekspozycyjne znakomicie dostosowane do fizjografii terenu.
Odtwarzając typowe układy zabudowy wsi i zagospodarowania zagród na terenie Muzeum zgromadzono ponad 100 obiektów budownictwa drewnianego, gdzie obok budynków mieszkalnych, mieszkalno-gospodarczych i gospodarczych, w Parku znajdują się również obiekty sakralne.Zarówno świątynie jak i większość budynków mieszkalnych oraz gospodarczych, posiadają w pełni urządzone i udostępnione do zwiedzania wnętrza (m.in. warsztaty rzemieślnicze: tkackie, garncarza, kołodzieja, wytwórcy drewnianych łyżek, koszy wiklinowych itp.).


Zapraszamy także do odbycia wirtualnego spaceru po Skansenie TUATJ.


MBLwS0 - Autor: Silar Zdjęcie Licencja: CC BY-SA 3.0

MBLwS1 - Autor: Silar Zdjęcie Licencja: CC BY-SA 3.0

MBLwS2 - Autor: Lowdown Zdjęcie Licencja: CC BY-SA 3.0

MBLwS3 - Autor: Silar Zdjęcie Licencja CC BY-SA 3.0

MBLwS4 - Autor: Przykuta Zdjęcia Licencja GFDL


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem