Autor: marketing@saternus.pl

Opublikowane: prawie 6 lat temu

Kategorie: Place zabaw

Kraj: Polska

Województwo: Województwo podkarpackie

Miasto: Krasiczyn

Będąc w okolicy Przemyśla warto z naszymi milusińskimi zahaczyć o zamek w Krasiczynie. Jest to perła architektury renesansowej. Zwiedzanie jest super ale zamek to nie wszystko! Tuż obok bowiem znajduje się coś, co dzieciom może spodobać się o wiele bardziej. Jest to plac zabaw ściśle nawiązujący do zamkowej architektury.  

Plac zabaw, na pewno spodoba się dzieciom. Konstrukcja największego zestawu zabawowego ściśle nawiązuje do planu zamku. Oba posiadają kształt czworoboku z 4 wieżami w narożach. Jest też wewnętrzny dziedziniec. Baszty posiadają specjalny wygląd, a ich nazwy Boska, Papieska, Królewska, Szlachecka nawiązują do 4 szczebli w hierarchii władzy: Boga, Kościoła, monarchii i szlachectwa. 
Plac oferuje niezliczoną liczbę zabaw, Samo przejście przez wszystkie przeszkody to nie lada wyczyn! Wymaga pokonania linowego korytarza, drabinek i mostków. Na dół można zjechać jedną ze zjeżdżalni lub niczym Strażak Sam po pionowej rurze. Zamontowano tu także ściankę wspinaczkową oraz instalację do gry w kółko i krzyżyk. Przy odrobinie wyobraźni, której dzieciom nie brakuje można śmiało bawić się w rycerzy - strzegących zamku, czy też ratujących księżniczki przed "potworami" Na placu znajdują się również 3 huśtawki w tym jedna to orle gniazdo. Warto wspomnieć także o karuzeli oraz sprężynowych bujakach. Całość umiejscowiona jest na miękkim podłożu, otoczona trawą. Jest to dobre miejsc na piknik. 

plac zabaw Saternus Krasiczyn

Plac zabaw wykonała Grupa Saternus

Całym terenem od 1996 roku zarządza spółka akcyjna Skarbu Państwa- Agencja Rozwoju Przemysłu, która przez lata przywróciła mu dawny wygląd.  Na terenie 7000m² nie można się nudzić . Zamek można zwiedzać cały rok z tym, że poza sezonem letnim należy się umawiać telefonicznie na zwiedzanie. Całość otoczona jest pięknym starym parkiem, na jego terenie działa hotel 3 gwiadkowy i restauracja.

Jeżeli chcecie odkryć więcej atrakcji dla dzieci w tej okolicy to poniżej w "zobacz również" przygotowaliśmy kolejne propozycje spędzania wolnego czasu. Odkryj je wszystkie, a być może jedno z tych miejsc zainspiruje Cie do zorganizowania ciekawej wycieczki. Życzymy udanej zabawy i miłego dnia!  

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem