Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: ponad 7 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo podlaskie

Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu Liczący około 30 000 eksponatów prezentowanych w kilkudziesięciu ekspozycjach stałych.

Muzeum swoją siedzibę ma na terenie zespołu pałacowo-parkowego. W skład zespołu wchodzą: klasycystyczny pałac, oficyna, stajnie, wozownia, czynny młyn wodny, leśniczówka. 

W utworzonym w obrębie zespołu parku etnograficznym (skansenie) zgromadzono 43 zabytkowe obiekty architektury drewnianej. 


Ciekawostką może być fakt, że na terenie muzeum znajduje się jedyne w Polsce Muzeum Pisanki. Znajdziemy tu kolekcję 2203 okazów z całego świata, Muzeum Chleba w zabytkowym młynie wodnym, „Ogród roślin zdatnych do zażycia lekarskiego” według ks. Krzysztofa Kluka wraz z ekspozycją stałą „Tradycje zielarskie”, ekspozycja Muzeum Weterynarii oraz ekspozycja wnętrz pałacowych.

Oferta wystawowa muzeum jest bardzo szeroka. Zwiedzanie muzeum jest nie lada atrakcją zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Warto się tu wybrać by poznać historię rolnictwa w praktyce oglądając eksponaty, ale i dowiedzieć się wielu innych ciekawostek z życia naszych przodów. 

Wstęp do Muzeum:

Bilet wstępu normalny - 10 zł

Bilet wstępu ulgowy - 5 zł

Bilet spacerowy normalny - 6 zł

Bilet spacerowy ulgowy - 3 zł

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem