Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: prawie 7 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Tychy

Nie znasz jeszcze parku Paprocany w Tychach? Trzeba to koniecznie zmienić! To niesamowite miejsce rodzinnej rekreacji, które daje odpocząć od miejskiego zgiełku. Dzieci mogą się to wyszaleć do woli korzystając z wielu atrakcji. Park leży bezpośrednio nad jeziorze Paprocańskm, a pakowe ścieżki oplatają jezioro. O każdej porze roku jest to niezwykle urokliwe i malownicze miejsce. Park poprzecinany jest licznymi ścieżkami gruntowymi, co sprzyja organizacji wycieczek pieszych i rowerowych.  

Dla dzieci przygotowano tu sporo możliwości zabawy. Już z daleka widać, że znajduje się tu ogromny plac zabaw. W letnie dni Paprocany słyną z wodnego placu, gdzie możemy się ochłodzić. Będąc tutaj już z daleka usłyszeć można krzyki bawiących się dzieci. Dla młodzieży i dorosłych przygotowano także sportowe atrakcje. Znajdziemy tu siłownie pod gołym niebem.  Na terenie parku ustawiono wiele ławek z których można obserwować swoje pociechy lub po prostu odpocząć w zielonej okolicy.

Duża różnorodność atrakcji sprawia, że młodsze i starsze dzieci znajdą tu coś dla siebie. Największą atrakcją placu jest imponująca instalacja w formie statku, oraz w sezonie letnim wodny plac zabaw. Starsze dzieci i młodzież zainteresować mogą boiska do siatkówki oraz koszykówki, a także siłownia pod gołym niebem, gdzie każdy może zadbać o swoją formę i poprawić kondycję. 

park paprocany tychy

Na terenie parku znajduje się piaszczysta plaża ze strzeżonym w sezonie kąpieliskiem. Przy samej plaży można wypożyczyć sprzęt pływający (kajaki, rowerki wodne). Na miejscu rozlokowane są liczne obiekty gastronomiczne.

Jeżeli chciałabyś odkryć więcej takich wspaniałych miejsc rodzinnej rekreacji w Tychach to poniżej przygotowaliśmy kilka propozycji. Sprawdź co znajduje się w pobliżu i zaplanuj kolejną fajną wycieczkę. Jeżeli te informacje były dla Ciebie przydatne to podziel się nimi ze przyjaciółmi udostępniając stroną na Facebooku. Życzymy miłego dnia i danej zabawy! 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem