Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: prawie 8 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Świerklaniec

Niesamowity park w Świerklańcu

Bardzo duży obiekt rekreacyjny położony tuż przy zbiorniku zaporowym Kozłowa Góra. Spokojna okolica sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Długie alejki parkowe to doskonałe miejsce dla spacerowiczów, rolkarzy i rowerzystów.
 
W centrum parku Świerklaniec znajduje się deptak, dookoła którego usytuowano wiele ławek, kwietników i fontann. Tuż obok mieści się Pałac Kawalera, który jest obowiązkowym punktem wycieczek po parku. Główna aleja prowadzi do parkowego jeziora, które można obejść dookoła. Warto wybrać się na ten spacer i odkryć wiele urokliwych miejsc. 
 
 
W parku znajdują się dwa place zabaw, gdzie najmłodsi mogą poszaleć na zjeżdżalniach, huśtawkach i w piaskownicach. Dla starszych dzieci i dorosłych przygotowano ścieżkę zdrowia, dzięki której każdy może poprawić swoją formę i kondycję.
 
 

park w Świerklańcu
 
Warto także wejść na groblę jeziora Kozłowa Góra i zobaczyć panoramę. Park Świerklaniec to doskonałe miejsce rodzinnej rekreacji.
 
Jeżeli chcesz zobaczyć więcej atrakcji dla dzieci w parku Świerklaniec to koniecznie sprawdź poniżej i odkryj place zabaw jakie się tu znajdują. Polecamy także inne ciekawe miejsca w tej okolicy. To wszystko w "zobacz również". Z nami nigdy nie będziesz się nudzić.
 
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem