Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: prawie 4 lat temu

Kategorie: Obiekty sportowe

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Rybnik

Szukasz możliwości ciekawego spędzenia czasu ze swoimi dziećmi? Chciałabyś by był to czas zabawy ale i rozwoju? W takim razie nie mogłaś trafić lepiej! W Rybniku mamy dla Ciebie coś ekstra. Jest to park tematyczny nad Nacyną. Położony koło rzeki teren zagospodarowano w niesamowity sposób. Na dzieci czeka tu cała masa rozwojowych atrakcji, coś dla działa i umysłu. Przejdźmy więc do rzeczy. 

Park tematyczny nad Nacyną Rybnik

Czas zacząć eksperymentować!

Tak, a terenie parku znajdują się specjalnie urządzenia eksperymentalne, podzielone na trzy grupy tematyczne:

  • urządzenia akustyczne – m.in. telegrafy akustyczne, urządzenia do ogniskowania dźwięku, fletnie pana;
  • urządzenia ruchowe – m.in. rezonans kładki, platformy obrotowe, platformy równowagowe;
  • urządzenia optyczne – m.in. zwierciadła, lustra walcowe, tarcze Newtona, kalejdoskop gigant),

Brzmi to odrobinę technicznie? Nic a nic się nie martw. Wszystkie urządzenia są niezwykle ciekawe w swojej prostocie. Dzieci od razu będą wiedziały co z tym zrobić, a co najważniejsze od razu przeprowadzą same eksperymenty. Dzięki tak dużej różnorodności wpływa to korzystnie na rozwój ciała i umysłu. Warto zaplanować tu więcej czasu tak by przyjrzeć się dokładniej każdemu urządzeniu z osobna.

Strefa sportu dla aktywnych

Dla fanów aktywnej rekreacji w każdym wieku przygotowano tu wiele możliwości. Na terenie obiektu znajduje się duże boisko wielofunkcyjne – obiekt ogólnodostępny. Co ważne jest ono ogrodzone, dzięki temu nie musimy martwić się o zagubione piłki. Dla młodzieży i dorosłych przygotowano siłownię zewnętrzną wyposażoną w kilkanaście urządzeń do ćwiczeń. Dzięki takiej różnorodności możemy przeprowadzić tu całkiem kompleksowy trening. Dla fanów dwóch kółek przygotowano tor do jazdy bez pedałowania czyli pumptrack. Nie można także zapomnieć o kamieniach wspinaczkowych (skały wspinaczkowe bulderingowe). To może być pierwsza styczność dzieci ze ścianką wspinaczkową, która zapoczątkuje nową pasję. 

Park tematyczny nad Nacyną w Rybniku

Czas na zabawę

Na terenie placu znajduje się także nowoczesny plac zabaw. Znajdują się tu dość futurystyczne wersje nawet bardzo standardowego wyposażenia. Znajdziemy tu bardzo ciekawe formy karuzeli i dziecięcych bujaczków. Nie zapomniano także o huśtawkach, piaskownicy i drabinkach do wspinaczki. Wyposażenie wykonano głównie ze stali i usytuowano na miękkim gumowym podłożu. Dookoła placu znajduje się murek z ławkami, możemy więc tu usiąść i obserwować bawiące się dzieci. 

Miło spędzamy czas

Cały plac jest poprzecinany licznymi alejkami. Warto nimi podążać i odkryć wszystkie zakątki parku. Znajdziemy tu wiele zakątków z różnymi rodzajami roślinności. Możemy podziwiać kwiaty i sposób ich ułożenia. W jednym z takich miejsc jest także małe jeziorko. Całość tworzy piękny ogród. Dodatkowymi elementami poprawiającymi krajobraz jest mała architektura. Są tą duże pergole porośnięte pnączami. Przejście pergolą to sama przyjemność.  W parku znajduje się także ławka zakochanych. Jest to dopełnienie klimatu jaki tu panuje.  Warto wspomnieć też o tym, że osoby będące w parku mogą bez przeszkód rozłożyć koc i położyć się na trawniku.

atrakcje dla dzieci w Rybniku

Jeżeli to miejsce Ci się spodobało to podziel się z nim ze znajomymi udostępniając na Facebooku. Podsumowując jest to niesamowite miejsce rodzinnej rekreacji w Rybniku,do którego koniecznie trzeba wybrać się z dziećmi. Zabawa, sport i rozwój to chyba wystarczające powody :) A jeżeli jesteś ciekawa co jeszcze mamy dla Was w okolicy to zobacz poniżej. Tam przygotowaliśmy listę kolejnych miejsc. Być może jedno z nich będzie inspiracją na kolejną ciekawą, rodzinną wycieczkę. Życzymy miłego dnia i do zobaczenia! 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem