Autor: office@landar.eu

Opublikowane: około 6 lat temu

Kategorie: Place zabaw

Kraj: Polska

Województwo: Województwo mazowieckie

Miasto: Płock

Firma LandAR zaprojektowała plac zabaw w prestiżowym miejscu, przy Hali Sportowo-Widowiskowej w Płocku, w ramach zadania inwestycyjnego "Zagospodarowanie terenu przy Hali Sportowo-Widowiskowej". Projekt zakładał wykonanie nawierzchni syntetycznej amortyzującej upadek i nawierzchni z piasku luźnego, montaż urządzeń zabawowych z podziałem na dwa przedziały wiekowe użytkowników: do 7 lat i 7-14 lat, wyposażenie terenu w elementy małej architektury, ogrodzenie placu zabaw, posadzenie nowej szaty roślinnej. W bezpośrednim sąsiedztwie placu zabaw powstał plac wodny czyli przestrzeń przyjazna mieszkańcom, dająca ukojenie w upalne dni - możliwość skorzystania z leżaków, skropienia się wodą. Wymarzone miejsce na odpoczynek i relaks. Do tego wyjątkowe atrakcyjne wizualnie… z grą świateł i dźwięków – szum wody, jej strumieni.
Na projekt tzw. placu wodnego złożyły się: nawierzchnia z płyt granitowych oraz kostki i płyt betonowych, fontanna z interesującym układem dysz – podkreślonym rodzajem i kształtem nawierzchni, a także oświetlenie terenu. Ujęte również zostały elementy małej architektury, wśród nich wspomniane już leżaki, idealnie wpisujące się w klimat miejsca, a także ławki, kosze na śmieci, tablica informacyjna. Projektanci wypełnili plac różnorodną szatą roślinną.

plac zabaw płock orlen arena LandAR

W pobliżu placu zabaw i placu wodnego znajduje się Orlen Arena – kompleks sportowy składający się z hali sportowo-widowiskowej dla 5467 widzów i parkingu dwupoziomowego dla 530 samochodów, a także niedawno wybudowany nowoczesny skatepark. Wszystko stanowi kompozycyjną całość i uzupełnia się funkcjonalnie. 


Idealne miejsce dla dzieci młodszych i tych starszych.


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem