Plac zabaw Dąbrowa Górnicza Gołonóg ul. Tysiąclecia

Autor: miastodabrowagornicza@gmail.com

Opublikowane: ponad 5 lat temu

Kategorie: Place zabaw

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Dąbrowa Górnicza

W Dąbrowie Górniczej przy ul. Tysiąclecia, naprzeciwko WORD powstał nowoczesny plac zabaw dla dzieci. Dzięki temu dzieci zyskały ogromną przestrzeń do zabawy. Trzeba przyznać, znajdujące się tutaj atrakcje, mają one bardzo interesujące kształty i przybierają ciekawe formy. Wspinaczkom może nie być końca. Oprócz tego usytuowano tu bardziej standardowe wyposażenie. Znajdziemy tu huśtawki dla niemowląt, huśtawki dla starszych dzieci, bujane koniki i piaskownicę. Wszystko jest kolorowe i zachęca do świetnej zabawy.
Na placu zabaw widocznych jest kilka stref. Z jednej do części do drugiej np. można przedostać się za pomocą tyrolki, czyli zjazdu na linie. Zaczynając od piaskownicy przeznaczonej dla najmłodszych, poprzez strefę dla starszych dzieci oraz strefę dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Ten plac wyróżnia się zdecydowanie od pozostałych placów zabaw i oferuje inny rodzaj zabawy i rekreacji. Dzieciaki mogą poszaleć na ruchomej podłodze, skorzystać z 20 metrowego zjazdu na linie, nauczyć się ważyć piasek w piaskownicy, albo po prostu poszaleć na drabinkach, jak w małpim gaju.

Plac zabaw Dąbrowa Górnicza Gołonóg ul. Tysiąclecia

Dla tych bardziej odważnych przygotowano  linarium przypominającym statek z ogromną ilością kolorowych linek wyglądających jak rufa. Każdy kto ma ochotę wspiąć się na linową wieżę, może cieszyć się niesamowitym widokiem niczym z gniazda bocianiego. Jak wiadomo z góry widok jest jeszcze lepszy. Linowa instalacja zawiera też wiele przejść, które połączone są ze zjeżdżalnią.

Można także skorzystać ze strefy sportowej w postaci przygotowanego miejsca do gry w tenisa stołowego, chińczyka lub szachów, albo pokopać w piłkę na ogrodzonym boisku.

Plac zabaw Dąbrowa Górnicza ul. Tysiąclecia Gołonóg

Zadbano również o przestrzeń dookoła. Są tam ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, a nawet pergole. Na plus zasługuje również zadaszenie nad urządzeniami do zabawy znajdującymi w strefie malucha. Wszystko to sprawia, że jest to świetne miejsce do zabawy.  Możemy więc miło spędzić czas obserwując bawiące się dzieci.
Jeżeli chcesz odkryć więcej takich placów zabaw w Dąbrowie Górniczej i jej okolicach, to na portalu Atrakcje Dziecięce przygotowaliśmy dla Ciebie kolejne propozycje na spędzenie wolnego czasu w rodzinnym gronie. Odkryj je wszystkie, a być może jedna z nich zainspiruje Cię do zorganizowania fajnej wycieczki. Życzymy udanej zabawy.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem