Autor: marketing@saternus.pl

Opublikowane: około 5 lat temu

Kategorie: Place zabaw

Kraj: Polska

Województwo: Województwo pomorskie

Miasto: Gdynia

Będąc w Gdyni zachęcamy do odwiedzenia dzielnicy Chylonia, To właśnie tu znajduje się piękny Park Kiloński. Jest to teren rekreacyjny zagospodarowany na obszarze 3,2 ha, gdzie zostało posadzonych wiele barwnych drzew i krzewów. Park przecinają alejki spacerowe ze ścieżkami rowerowymi. Rozlokowano licznie ławki i kosze na śmieci. Uregulowano tu także rzekę Chylonkę oraz zbudowano nad nią kilka mostów dla spacerujących. Rzeźbę terenu urozmaicono usypując wały ziemne.

Znajdziemy tu również trzy boiska, skate park oraz kilka placów zabaw. My w szczególności chcemy przybliżyć i polecić z całego serca plac zabaw położony przy samej ul. Chylońskiej.
Jeżeli Wasze pociechy mają nadmiar energii i chcą zostać w przyszłości: komandosem, człowiekiem pająkiem czy Larą Croft to nie macie wyboru, musicie się z nimi tu wybrać. Już na pierwszy rzut oka wiać, że zabawa będzie świetna. Największą uwagę przyciąga duże linarium, jest to jedna z największych konstrukcji linowych jakim miasto może sie pochwalić. Daje możliwość do wspinania, podciągania się, przechodzenia, ćwiczenia równowagi i czołgania. Instalacja jest kolorowa i dostosowana do dzieci w każdym wieku. Nie jeden dorosły chciałby cofnąć się w czasie i mieć możliwość na owej konstrukcji pohasać, czyż nie jest tak?

plac zabaw saternus gdynia

Plac zabaw został wykonany przez firmę Saternus 

Ponadto na placu znajdują się 3 huśtawki, warto dodać, że jedna z nich to gniazdo dla maluszków. Na dzieci czeka także piaskownica, bujak nożny, stół do piłkarzyków, bujak na sprężynie, karuzela kołowa oraz stoliczek na drugie śniadanko. Małe dziewczynki uwielbiają przy nim plotkować ;) Wyposażenie usytuowana jest na piaszczystym podłożu. Całość została ogrodzona w wokół płotu znajduje się wiele ławek.

Jeżeli chcecie odkryć więcej atrakcji dla dzieci w Gdyni to klikając poniżej w "zobacz również" przygotowaliśmy kolejne propozycje spędzenia wolnego czasu z naszymi milusińskimi. Życzymy miłego dnia.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem