Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: ponad 6 lat temu

Kategorie: Obiekty sportowe

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Katowice

Jeżeli sądzicie, że w centrum Katowic nie można znaleźć pięknych zielonych terenów to właśnie udowadniamy że można. Najlepszym na to dowodem jest Park Alojzego Budnioka, który kryje w sobie niesamowity kompleks sportowo rekreacyjny dla całej rodziny. Znajdziemy tu plac zabaw dla dzieci, siłownię zewnętrzną i zestaw nowoczesnych boisk wielofunkcyjnych. To wszystko usytuowano pośród parkowej zieleni. To wszystko sprawie, że jest to wspaniałe miejsce rodzinnej rekreacji.Plac zabaw składa się z dwóch części. Pierwsza z nich obejmuje wiele elementów do wspinaczki, nie brakuje tu drabinek o bardzo ciekawych kształtach. Znajdziemy tu linową siatkę i elementy pozwalające trenować równowagę. Dzieci mogą wyszaleć się tu do woli, trenując wszystkie partie mięśni. Wszystkie atrakcje wykonano głównie z metalu i usytuowano na miękkim podłożu. Wszystko jest tu kolorowe i zachęca do świetnej zabawy. 
Plac zabaw Katowice Park Alojzego Budnioka

Druga część placu jest przeznaczona dla nieco młodszych dzieci. Znajdziemy tu niski domek ze zjeżdżalnią, bujaki, huśtawki, niewielką karuzelę i piaskownicę. W tej części usytuowano także stolik dla graczy! Na blacie naniesiono szachownicę. W tej części podobnie jak w pierwszej podłoże stanowi miękka nawierzchnia. Dookoła obu stref usytuowano wiele ławek, możemy więc tu usiąść i obserwować bawiące się dzieci. Ławeczki zlokalizowano tuż pod drzewami więc będzie to z pewnością chwila na relaks.

Plac zabaw dla dzieci w Parku Alojzego Budnioka Katowice Koszutki

Warto dodać, że tuż obok placu zabaw znajduje się strefa sportu. Obejmuje ona zestaw nowoczesnych boisk do piłki nożnej oraz siłownię zewnętrzną. 
Jeżeli chcecie odkryć więcej ciekawych miejsc i atrakcji dla dzieci w Katowicach to sprawdźcie koniecznie poniżej "zobacz również" tam czekają na Was kolejne propozycje na spędzenie czasu w ciekawy sposób w rodzinnym gronie. Z nami nigdy nie będziecie się nudzić. 
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem