Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: prawie 8 lat temu

Kategorie: Place zabaw

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Katowice

Plac zabaw dla dzieci w Parku Kościuszki w Katowicach

Odkrywając Park Kościuszki w Katowicach natrafimy na dwa nowoczesne place zabaw. Oto jeden z nich. Bardzo duży i nowoczesny obiekt sportowo - rekreacyjny składający się z placu zabaw oraz siłowni pod gołym niebem.

 

Kompleks składa się z części bardzo nowoczesnej, w której wszystkie atrakcje usytuowano na miękkim gumowym podłożu. Dzieci znajdą tu min.:  domek ze zjeżdżalnią, huśtawki, bujane koniki, instalacje do wspinaczki i wiele innych atrakcji. Wyposażenie tej części wykonano głównie z drewna i metalu. Tuż obok na trawie w drugiej części placu znajdują się: drewniane zwierzęta - rzeźba biedronki, gąsienicy i kilka innych. Oprócz tego instalacje do wspinaczki i huśtawki.

 

W centralnym miejscu placu zabaw usytuowano bardzo dużą piaskownicę. Warto także wspomnieć o dużym głazie przystosowanym do wspinaczki. Taka różnorodność atrakcji zapewnia, że młodsze i starsze dzieci znajdą tu coś dla siebie. Dookoła usytuowano wiele ławek, na których można miło spędzić czas obserwując bawiące się dzieci.

plac zabaw dla dzieci w parku kościuszki w katowicach

Na terenie paku pod drzewami tuż obok placu zabaw znajdziemy kilka urządzeń do ćwiczeń –stanowiących siłownię pod gołym niebem. Można tu bezpłatnie zadbać o swoją kondycję i poprawić sprawność. Okolica jest zielona, cicha i spokojna, sprzyja treningowi i rodzinnej rekreacji. Park Kościuszki w Katowicach to doskonałe miejsce rodzinnej rekreacji.   

 

Będąc tutaj warto wybrać się także na spacer po parku by odkryć wszystkie jego zakątki. Po drugiej stronie znajdziemy jeszcze jeden duży plac zabaw.

Atrakcje dla dzieci w Katowicach

Kompleks jest jednym z wielu nowoczesnych obiektów dla dzieci w Katowicach. Jeżeli chcesz odkryć więcej takich miejsc w tej okolicy, zobacz już teraz poniżej „zobacz również” i odkryj najlepsze miejsca rodzinnej rekreacji. 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem