Autor: Promocja Miasta Piły

Opublikowane: prawie 5 lat temu

Kategorie: Place zabaw

Kraj: Polska

Województwo: Województwo wielkopolskie

Miasto: Piła

Irena Sendlerowa wyznawała zasadę, że ”Każdemu kto tonie, należy podać rękę…” , a „(…) ludzi dzieli się na dobrych i złych. Narodowość, rasa, religia nie mają żadnego znaczenia. Tylko to, jakim kto jest człowiekiem…”


skwer ireny sandlerowej w pile

Zawsze z promiennym uśmiechem, obruszała się, gdy nazywano Ją bohaterką, ale jak inaczej nazwać kogoś, kto w tak strasznych czasach, z narażeniem własnego życia, ratował życie innym.  Za swoją odwagę i niezłomność była wielokrotnie nagradzana, ale jak sama mówiła „Order Uśmiechu to najpiękniejsza rzecz jaka mnie w życiu spotkała, obok tego listu, od Ojca Świętego Jana Pawła II”.

Odeszła w 2008 r., ale pamięć o Niej cały czas żyje. Powstają szkoły Jej imienia, place, ulice. Piła również może pochwalić się miejscem, gdzie szczególnie pamiętamy o Irenie Sendlerowej – Jej imię nosi skwer, na którym rok temu stanęła ławeczka.Skwer Ireny Sendlerowej zyskał ostatnio nową atrakcję dedykowaną najmłodszym – kolorowy plac zabaw ufundowany przez pilskich przedsiębiorców. Plac jest początkiem planu, który zakłada ustawienie zabawek wzdłuż rzeki w centrum Piły, aby zachęcić najmłodszych do ciekawych, aktywnych spacerów z rodzicami czy dziadkami.

plac zabaw dla dzieci w pile

Jeżeli chciałbyś odkryć więcej takich atrakcji dla dzieci w Pile to poniżej w "zobacz również" przygotowaliśmy kolejne propozycje spędzenia wolnego czasu. Odkryj je wszystkie a być może jedna z nich zainspiruje Cię do zorganizowania zupełnie nowej rodzinnej wycieczki.  Życzymy miłego dnia.  

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem