Autor: redakcja@wegorzewo.pl

Opublikowane: ponad 7 lat temu

Kategorie: Atrakcje sezonowe

Kraj: Polska

Województwo: Województwo warmińsko-mazurskie

Miasto: Węgorzewo

Plaża miejska ze strzeżonym kapieliskiem nad jeziorem Mamry, przy prawym brzegu wpływającej Mamr rzeki Węgorapy (na popularnym „wylocie”). W sezonie kąpielowym (w 2016 r. od 24 czerwca do 31 sierpnia) ratownicy nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają tu w godz. 10.00-18.00.

Wydzielone strefy kąpielowe przeznaczone są dla plażowiczów o różnym stopniu umiejętności pływania. Na plaży znajdują się dwa boiska do plażowej piłki siatkowej, budynek zaplecza sanitarnego z pomieszczeniami dla ratowników WOPR, przebieralnie oraz toalety. Panoramę jeziora podziwiać można z molo (które pełni także rolę falochronu) oraz drewnianych pływających pomostów.


Na terenie plaży znajduje się też alejka edukacji ornitologicznej i ekologicznej, która dodatkowo pozwala poznać piękno tego unikalnego miejsca i chronić znajdujące się w sąsiedztwie plaży tereny użytku ekologicznego (warto także wiedzieć, że Mamry są częścią obszaru chronionego krajobrazu krainy Wielkich Jezior Mazurskich, a w bliskim sąsiedztwie znajduje się obszar Natura 2000). Takie gatunki jak czapla siwa, perkoz rdzawoszyi, bąk, nurogęś, żuraw, kania to stali bywalcy najbliższej okolicy.

W sąsiedztwie maszt systemu sygnalizacji ostrzegawczej przed zjawiskami pogodowymi. Plażą zarządza Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie

Informacje o plaży i regulamin na stronie OSiR-u: http://osir.wegorzewo.pl/#!Obiekty-Plaża_miejska Mamry

Do Plaży Miejskiej "Mamry" dojdziemy pieszo lub dojedziemy rowerem ścieżką wiodącą z centrum miasta (obok zamku krzyżackiego), a dalej wzdłuż Węgorapy i Kanału Węgorzewskiego. Jest to część trasy rowerowej Pętla Węgorzewska. Autem do plaży można dotrzeć ulicą Zbożową lub zjeżdżając w drogę gruntową z ulicy M. Kopernika.

Więcej atrakcji w Węgorzewie:


(as/BP)

Fot. Anna Styrańczak (Biuro Promocji/Urząd Miejski w Węgorzewie)

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem