Ścieżka przyrodnicza w Parku Miejskim w Siewierzu

Ścieżka edukacyjna w Parku Miejskim w Siewierzu

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: 12 miesięcy temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Siewierz

Przenieś się w świat przyrody i poznajcie jej sekrety na ścieżce przyrodniczej w Parku Miejskim w Siewierzu. Skocz jak zając, ukryj się w wierzbowym tunelu i podążaj tropem dzikich zwierząt. To miejsce, gdzie każdy krok to okazja do odkrywania fascynujących faktów i przygody.

Ścieżka edukacyjna w Parku Miejskim w Siewierzu to miejsce, w którym nauka staje się fascynującą zabawą dla całej rodziny! Gdy raz wejdzie się na tę ścieżkę, trudno się z niej wydostać. Ten wyjątkowy obszar, o kształcie koła, oferuje wiele atrakcji, które zapewniają zarówno rozrywkę, jak i możliwość poznawania świata przyrody. W tym miejscu, które powstało na planie koła znajdziemy miejsce na ognisko z ławeczkami dookoła, wiatę, a pod nią stoły z ławkami, klomby z ziołami i kwiatami, ślady zwierząt, miejsce do skoku w dal, a także kilka stanowisk informacyjnych i gier terenowych, które ułatwią dzieciom naukę przyrody poprzez zabawę.

ścieżka edukacyjna w siewierzu

Już po przekroczeniu bramy wejściowej na ścieżkę edukacyjną, czeka nas niezapomniana przygoda. Otwiera się przed nami tunel z wierzby, który stanowi doskonałe miejsce do kreatywnej zabawy dla dzieci. 

W kolejnych częściach ścieżki spotkamy różnorodne tablice tematyczne. Przedstawiają one informacje o poszczególnych piętrach lasu, ukazując nam jak zbudowane jest drzewo i jak możemy ocenić jego wiek. Dowiemy się także o zwierzętach skaczących, poznając ich niesamowite rekordy. Co więcej, sami będziemy mieli okazję sprawdzić, jak daleko potrafimy skoczyć! Nie zabraknie również informacji o śladach zwierząt, które możemy spotkać w lesie, a także ciekawostek na ich temat.

ścieżka edukacyjna siewierz

Na środku placyku znajduje się palenisko, otoczone wygodnymi ławkami, idealne na wspólne ognisko i relaks. Kolejny krąg to rabaty z ziołami, takimi jak mięta, szałwia, tymianek i rozmaryn, które nie tylko pięknie pachną, ale również przyciągają pracowite pszczółki.

ścieżka przyrodnicza park miejski siewierz

Ścieżka edukacyjna w Parku Miejskim w Siewierzu to nie tylko miejsce zabawy, ale także doskonała okazja do zdobywania wiedzy i odkrywania tajemnic przyrody. Przyjemne i interaktywne elementy tego miejsca sprawiają, że nauka staje się pasjonującą przygodą dla całej rodziny. 

Jeżeli spodobała się Ci nasza propozycja już teraz sprawdź poniżej "zobacz w pobliżu" i przekonaj się, gdzie jeszcze warto wybrać się z dziećmi, by spędzić czas razem - bardziej aktywnie! 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem