Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: około rok temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Żywiec

Wieża widokowa Konkatedry w Żywcu to obowiązkowy punkt zwiedzania tego pięknego miasta. Znajduje się tuż przy rynku i jest częścią Konaktedry Narodzenia NMP przy ul. Zamkowej. Na wysokości 37,5 m usytuowano taras widokowy, który pozwala podziwiać panoramę Miasta Żywiec i Beskidów. 

 

Na każdej ze stron tarasu widokowego zamontowano tabliczki, które wskazują najważniejsze punktu widoku. W ten sposób z łatwością możemy rozpoznać takie miejsca jak:

  • Jezioro Żywieckie, 
  • Babią Górę, 
  • Żywiecki rynek  

i wiele innych.

Warto dodać, że na szczycie znajdują się dwie lunety, dzięi którym możemy zobaczyć interesujące nas miejsca z bliska. Korzystanie z lunet jest tu bezpłatne. Cały taras widokowy jest od góry do dołu zabezpieczony siatką co odrobinę utrudnia podziwianie widoków, ale rozumiemy, że jest to konieczne dla zachowania bezpieczeństwa zwiedzających, oraz pzechodniów na dole.

 

wieża widokowa w żywcu

 

Na góre należy wejść pieszo po ponad 200 schodach. Piersza część wspnaczki prowadzi po krętych kamiennych, starych schidach, następnie w górę prowadzą nowe metalowe stopnie. Podróż na szczyt nie jest jedynie przykrym obowiązkiem. Wnętrze wieży kryje w sobie wiele tajemnic. Idąc warto podziwiać stare drewniane rusztowanie, strome schody i liczne zabytki. Wnętrze robi wrażenie i jest do idelny przedsmak przed widokiem jaki rozpośiera się z tarasu widokowego.  

Zwiedzanie trwa 30 min i jest to czas wystarczający by wejść na górę i nacieszyć oczy niesamowitymi widokami. Wejście na wieżę widokową w żywcu powinno rozpocząć plan zwiedzania, gdyż pozwoli jeszcze lepiej zaplanować trasę dalszej wycieczki.

 

UWAGA!

 

Bilety na zwiedzanie kupuje się w Kawiarni Księgarnia Wieża Przystańok ok 50 m od wejścia do wieży. W dniu 05.05.2023 cena biletów wynosiła 10 zł dla osoby dorosłej i 5 zł dla dziecka. 

 

Wieża Widokowa Żywiec to idealne miejsce, by wybrać się z dziecmi i lepiej poznać nie tylko miasto ale całą okolicę. To także świetne miejsce by strzelić kilka rodzinnych, pamiątkowych fotek. Będąc w Żywcu zajrzyjcie tu koniecznie. 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem