Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: około 6 lat temu

Kategorie: Place zabaw

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Tychy

Jeżeli szukacie ciekawego sposobu na spędzenie upalnego dnia w Tychach to Jezioro Paprocańskie i jego nadbrzeże jest doskonałą propozycją! Znajdziecie tu mnóstwo atrakcji dla dzieci, które Was zaskoczą. Jedną z nich jest bez wątpienia wodny plac zabaw usytuowany tuż przy plaży. W pogodne dni już z daleka usłyszycie okrzyki radości i świetnej zabawy.

Wodny Plac zabaw nad jeziorem Paprocany w Tychach

Pomiędzy drzewami wygospodarowano sporą ogrodzoną przestrzeń, w której umieszczono wiele wodnych atrakcji. Znajdują się tu liczne fontanny w formie kwiatów, tęczowa wodna brama, zawieszone wysoko wiadra przelewowe, armatki wodne i wiele innych. Te atrakcje przeznaczone są dla starszych dzieci, ale nie zapomniano także o maluszkach. Specjalnie dla niech wydzielono inna strefę z wodnymi zabawkami, gdzie woda w fontannach ma dużo mniejsze ciśnienie. Możecie być pewni, że wszyscy znajdą tu coś dla siebie, a zabawa z wodą pozwoli za ochłodzenie się w najcieplejsze dni. Warto wspomnieć o miękkim, antypoślizgowym podłożu, na które naniesiono ciekawe wzory mające przypominać wodne kręgi. Wszystko jest tu kolorowe i zachęca do świetnej zabawy.

wodny plac zabaw w Tychach nad jeziorem Paprocany

Wodny plac zabaw za dnia bawi dzieci, wieczorami i nocą stanowi niepowtarzalne widowisko świetlne dla spacerujących po parku. Fontanny zostały podświetlone różnymi kolorami, całość robi duże wrażenie.

Atrakcje dla dzieci nad jeziorem Paprocany

Należy pamiętać, że wodny plac zabaw to nie jedyna atrakcja jaką tutaj dla Was przygotowano. Tuż obok usytuowano niesamowity, nowoczesny plac zabaw z imponującą instalacją w formie dwupoziomowego statku. Ten plac zabaw składa się także z parku linowego i bardziej standardowej części z huśtawkami, bujanymi konikami i piaskownicą. Więcej o tym placu możecie zobaczyć klikając tutaj.

Dla rodziców przygotowano wszędzie wiele ławek i miejsc siedzących. Możemy więc tu odpocząć i wśród zieleni obserwować bawiące się dzieci. Cały park oferuje niezliczoną ilość możliwości spędzenia wolnego czasu i rodzinnej rekreacji. Nad brzegiem jeziora Paprocany znajduje się bardzo fajne molo, idealne do zorganizowania rodzinnego pikniku. W sezonie działa tu strzeżona plaża, przystań wodna, wypożyczalnia sprzętu sportowego i wodnego, pole kempingowe, boiska sportowe i korty tenisowe. Okolica jest zielona, cicha i spokojna., a tak duża różnorodność możliwości  sprawia, że chce się tu wracać i spędzać kolejne dni. 

wodny plac zabaw Paprocany Tychy

Atrakcje dla dzieci w Tychach

Jeżeli chcesz odkryć więcej atrakcji dla dzieci w Tychach i dowiedzieć się, gdzie warto wybrać się całą rodziną, by zawsze świetnie się bawić, to koniecznie sprawdź poniżej "zobacz również" tam czekają na Ciebie kolejne propozycje. 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem