Data wydarzenia: 15.04.2018

Opublikowane: ponad 6 lat temu

Województwo: Województwo dolnośląskie

Miasto: Świdnica

Na trening biegowy połączony z biegiem na orientację zaprasza mieszkańców w niedzielę, 15 kwietnia prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

Świdnicka Grupa Biegowa przeprowadzi o godz. 9.00 lekki trening biegowy na dystansie ok. 5 km. Start z parkingu przed Urzędem Stanu Cywilnego (ul. Armii Krajowej 47).

Biegacze dotrą do Parku Młodzieżowego, gdzie o godz. 10.00 rozpocznie się bieg na orientację. Polegał on będzie na odnalezieniu, w jak najkrótszym czasie, zaznaczonych na mapie punktów kontrolnych. W międzyczasie będzie można wspólnie usmażyć kiełbaski na ognisku przygotowanym przez świdnickich harcerzy.

Teren Parku Młodzieżowego został w ramach projektu „Orientuj się w Świdnicy” zagospodarowany dwunastoma stałymi punktami kontrolnymi, z których korzystać można przez cały rok. Na portalu www.znajdzsiewlesie.pl/swidnica znajdują się mapy z trzema wariantami tras biegu na orientację, które można wydrukować lub pobrać w wersji elektronicznej. Start zlokalizowany jest obok skweru, przy tablicy informacyjnej, z której można za pomocą QR kodów pobrać mapy lub aplikację MOBO na smartfona, gdzie przebytą trasę potwierdzamy zdjęciami QR kodów przy każdym punkcie.

Ten bieg można potraktować, jako przygotowanie do Mistrzostw Polski w Biegach na Orientację, które w dniach 21-23 września 2018 r. odbędą się w Świdnicy i Złotym Lesie. W ramach tego wydarzenia w Parku Centralnym zorganizowane będę otwarte mistrzostwa mieszkańców Świdnicy.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i skierowany nie tylko do biegaczy, ale wszystkich mieszkańców, tych dużych i tych mniejszych. Bieg na orientację zorganizuje Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej na ultra nowoczesnym sprzęcie elektronicznym (system SI) weryfikującym przebiegnięcie trasy i czas.

Link do regulaminu
Link do zapisów

W dniu imprezy w biurze zawodów możliwe są dodatkowe zgłoszenia i/lub korekty zgłoszeń, jednak organizator w tym przypadku nie gwarantuje zawodnikowi otrzymania pełnych świadczeń (mapa z trasą oraz chip do pomiaru czasu).

Serdecznie zapraszamy.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem