Baby Opera czyli dużo więcej niż tylko pluszaki

Odkryj pozytywny wpływ muzyki operowej na Twoje dziecko.

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: prawie 3 lat temu

Kategorie: Nauka przez zabawę dla dzieci

Muzyka potrafi wywołać bardzo wiele emocji. Między innymi dlatego tak często śpiewamy dziecku kołysanki, nucimy piosenki, pozwala to maluchowi wyciszyć się, uspokoić i wreszcie spokojnie zasnąć. O wpływie muzyki na rozwój wiadomo wiele, dlatego zaleca się już w tracie ciąży włączanie muzyki poważnej. Dzięki temu zapewniamy maluchowi lepszy rozwój układu nerwowego, a także zwiększamy jego muzykalność.

baby opera pluszaki

Baby Opera Sklep

Dlaczego śpiew operowy jest tak dobry dla dzieci

Fenomen wpływu muzyki operowej na prawidłowy rozwój znany jest od wielu lat. Współcześnie muzykę klasyczną stosuje się w rozmaitych terapiach m.in. podczas leczenia dysleksji, wad wymowy, jąkania, różnorodnych terapii związanych z poprawą pamięci. Muzyka poważna wspomaga rozwój wielu sfer, między innymi ułatwia naukę języków obcych, wspomaga rozwój dzieci z autyzmem oraz innymi zaburzeniami. Poprzez muzykę możemy obniżyć poziom stresu u dzieci, uspokoić je, udowodnione jest dobroczynne działanie muzyki na nerwice, czy jej pomoc w zapobieganiu depresji. Uspokojenie, ukojenie zmysłów malucha pozwoli mu wyciszyć się, przygotuje go do pełnowartościowego wypoczynku. Dla rodzica będzie też sporym ułatwieniem, sprawi, że cały proces zasypiania będzie przyjemnością. Jednak nie można działania muzyki zamknąć tylko w obszarze uspakajania, odpowiednio dobrane utwory będą także wykazywały działanie aktywizujące malucha – zachęcające do tańca, ruchu, zabawy.

śpiewające zabawki baby opera

Najlepsza zabawka edukacyjna

Zabawa poprzez naukę jest najlepszą formą wspomagającą rozwijanie różnorodnych umiejętności u dziecka. Edukacyjne walory zabawek Baby Opera sprawiają, że prócz ciekawego i estetycznego wyglądu, sprawianiu dziecku przyjemności, zabawa sprzyja aktywizacji intelektualnej malucha. Dodatkowo Baby Opera aktywizuje maluszka emocjonalnie – w zależności od nastroju i potrzeby chwili wycisza i uspakaja, albo wręcz przeciwnie działa energetyzującą, zachęca do aktywności i zabawy w ruchu. Oddziaływanie na zmysły malucha – sensoryka, czyli rejestrowanie informacji, które przekazywane są do świata zewnętrznego przez zmysły oraz przetwarzanie ich przez ośrodkowy układ nerwowy w taki sposób, by przerodziły się na celowe działanie, także leży w spectrum właściwości zabawek Baby Opera. Zabawki dzięki swojemu kształtowi oraz tkaninie, z której są wykonane, zapewniają wrażenia, które stymulują zmysł dotyku.

śpiewająca zabawka

Śpiewająca maskota na prezent

Baby Opera jest idealnym pomysłem na prezent na baby shower, dzięki temu przyszła mama będzie mogła puszczać utwory klasyczne swojemu maluszkowi aż do rozwiązania i kontynuować od razu po narodzinach. Jeżeli maluch nie ma Operowego Zwierzaka, można mu go sprezentować na chrzciny, urodziny, gwiazdkę Dzień Dziecka. Każda okazja jest dobra, by podarować dziecku zabawkę, która jest ładna i bardzo dobrze wykonana. Zabawka jest przeznaczona dla wszystkich dzieci już od momentu narodzin, co potwierdzają zdobyte przez Baby Operę certyfikaty. Piękne opakowania, w których otrzymamy zabawki (wersja duża), idealnie nadają się na prezent.

panda baby opera

Baby Opera wspiera rozwój Twojego dziecka

Rozwój, jaki zapewnia słuchanie muzyki klasycznej, polega na stymulacji pamięci, wspomaga koncentrację, słuch. Nieoceniony jest też pozytywny wpływ muzyki na wyobraźnie i rozwój psychiki. Wartościowe dla maluszka jest puszczanie mu utworów klasycznych już okresie prenatalnym. Przeprowadzone badania świadczą o tym, że w tracie ciąży dziecko bardzo dobrze słyszy odgłosy dochodzące z otoczenia. Co więcej, dźwięki, które słyszane były często, maluch pamięta nawet przez 12 miesięcy, dlatego właśnie utwory, które słyszał w życiu prenatalnym, znane mu dźwięki, tak dobrze koją i uspakajają malucha.

zabawka edukacyjna dla dzieci
Baby Opera Sklep

Panda i Lemur

Oko malucha rozwija się przez dosyć długi czas. Dlatego noworodki i niemowlęta w pierwszym etapie swojego życia rozróżniają jedynie kontrastowe kolory – najczęściej czarny, czerwony i biały. Dlatego zabawki Baby Opera wykonane są właśnie w takich barwach. Panda Lulu i Lemur Kiki, to pluszaki wspierające rozwój dzieci. Lemur zapewnia cały wachlarz utworów aktywizujących, Panda odwrotnie - uspokajające, wyciszające. Wszystkie produkty Baby Opera wyposażone są w wysokiej jakości głośniki, które zapewniają czysty dźwięk. Wypełnienie, jakie jest zastosowane w zabawkach, ma właściwości antyalergiczne, dzięki czemu nawet dzieci, które cierpią na alergie, mogą bezpiecznie korzystać ze wszystkich zabawek serii (w ofercie aż 14 wzorów).

lemur baby opera

Poznajmy się lepiej

Operowe zwierzaki zdobyły tytuł Zabawki Roku 2019, przez portal zabawkowicz.pl. Pluszaki Baby Opera zyskują coraz większe uznanie wśród specjalistów i rodziców.

Warto zapoznać się z całą gamą Operowych Zwierzaków, które, dzięki temu, że stworzone są z miłości do dzieci i muzyki, pomogą stymulować rozwój dzieci i zapewnią wiele chwil wspaniałej zabawy.

Justyna Reczeniedi Baby opera

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem