Powrót do góry

„Było sobie życie” Złota Kolekcja 6 płyt DVD 10 godzin filmów w wersji

30 lat temu po raz pierwszy miałam przyjemność oglądać na szklanym ekranie serial „Było sobie życie”, a dziś w towarzystwie swoich dzieci mam radość na nowo odkrywać uroki tego cudownego cyklu filmów. Choć telewizor włączamy w naszym domu bardzo rzadko to dla takich rarytasów robimy wyjątki i powracamy z ogromną chęcią.

Albert Barillé – francuski producent telewizyjny, scenarzysta, karykaturzysta i założyciel studia filmowego Procidis był twórcą seriali animowanych z serii „Było sobie…” jak również autorem programów medycznych i dokumentalnych, sztuk teatralnych, a także popularyzatorem filozofii.


Muzykę i wszystkim dobrze znaną piosenkę „Oda do życia” stworzył Michel Legrand, a zaśpiewała ją Sandra Kim – piosenkarka z Belgii, która w 1986 roku wygrała konkurs piosenki Eurowizji.

Kultowa kolekcja została niedawno wydana w nowej wersji HD z jeszcze lepszą jakością obrazu. Wydawnictwo Hippocampus oferuje w komplecie aż 6 płyt DVD, a na nich 26 odcinków, czyli 10 godzin filmów. W zabawny, ciekawy i pouczający sposób dzieci dowiedzą się jak funkcjonuje ludzki organizm. Twórca połączył tu dwa światy – prawdziwy obraz organizmu i procesy w nim zachodzące, oraz bajkowe postacie, których zadaniem jest walczyć z bakteriami i wirusami. Dzięki takiej właśnie formie, gdzie wszystko ożywa i staje się takie realne dzieci znacznie szybciej zrozumieją i oswoją się z biologią. Filmy zachwycą dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów, a nawet dorosłych. Sama z zachwytem na nowo odkrywam ich treść i oglądamy je zawsze całą rodziną.


edukacyjne filmy dla dzieci


http://wnaszejbajce.pl/wp-content/uploads/2017/06/IMG_8109.jpg


było sobie życie - film dla dzieci


było sobie życie DVD dla dzieci


DVD dla dzieci było sobie życie


Z serii „Było sobie życie” znajdziecie również KOMIKS o którym pisałam tutaj –> KLIK, a także świetne, solidne, dużego formatu puzzle, do których moje dzieci powracają bardzo często i z wielką przyjemnością. Ponadto dostępne są także encyklopedie i gry planszowe.


edukacyjne dvd dla dzieci było sobie życie


Zapraszam Was zatem w podróż po ludzkim organizmie wraz Piotrem, Pierretką, Porucznikiem PSi, Konusem i Wredniakiem. Główną zaś postacią będzie Mistrz z wielką, białą brodą – sprytny i wesoły mędrzec, którego siedziba znajduje się w jądrze komórki i z którego przekazuje najtajniejszą wiedzę o ludzkim organizmie.


Bardzo polecamy! To idealny pomysł na mądry i wartościowy prezent dla dziecka, oraz ciekawie spędzony czas.


Po więcej ciekawych i wartościowych książek, oraz pomocy naukowych zapraszam na blog:

www.wNaszejBajce.pl


Opinie użytkowników (0)

ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ aby dodawać komentarz

Prosimy, podziel się z nami swoją opinią - dzięki temu będziemy mogli udoskonalać to co robimy :) Dziękujemy!