Głosowanie ruszy 1 października

Zgłoś pomysł na Sochaczewski Budżet Obywatelski 2019

Autor: ziemiasochaczewska@gmail.com

Opublikowane: około 5 lat temu

Kategorie: Miasto Przyjazne Dzieciom

Przed nami głosowanie na pomysły zgłoszone do Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego 2019, w którym miasto oddaje do dyspozycje mieszkańców 1.200.000 zł. Znamy już wstępną listę zgłoszonych projektów, które przeszły ocenę formalną.

- Kolejna edycja Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego cieszy się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło w sumie 30 projektów. Są one ciekawe, różnorodne, czytając je widzimy, że mieszkańcy mocno interesują się tym, co dzieje się w mieście - mówi naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych UM, Agata Kalińska.

Dołącz do społeczności świadomych rodziców

Przetwarzamy Twoje dane osobowe zgodnie z naszą Polityką Prywatności.
Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie.


Zgłaszać propozycje można było do 15 sierpnia. Kolejnego dnia spotkał się zespół opiniujący, aby ocenić projekty pod względem formalnym. Niestety, już na tym etapie komisja była zmuszona odrzucić dwa wnioski. W obu przypadkach brakowało dołączonych do projektów 25 kart z prawidłowo zebranymi podpisami poparcia mieszkańców Sochaczewa, co jest niezbędnym wymogiem. Odrzucone na etapie formalnym projekty to „Planszowe parki” (32 000 zł) zgłoszone przez Stowarzyszenie Planszówki w Sochaczewie oraz „Sport w Chodakowie na mistrzowskim poziomie - projekt #Bzura90” (100 000 zł), którego autorem jest Tomasz Flakowski (KS Bzura Chodaków).Przypomnijmy, że pula środków przeznaczonych na SBO 2019 to 1.200.000 zł. Obowiązuje podział na tak zwane projekty duże (od 100 do 870 tys. zł) i małe (od 20 do 100 tys. zł), na które pula do podziału wynosi 330 tys. zł. Łączna wartość zgłoszonych projektów do tej edycji budżetu obywatelskiego przekracza 6,5 mln zł. Wśród 28 wniosków, które przeszły etap oceny formalnej, jest dziewięć projektów dużych i 19 małych.

Głosowanie potrwa od 1 do 19 października. Podobnie jak w poprzednich latach przebiegnie dwutorowo. Wypełnione ankiety będzie można wrzucać do urn w wybranych punktach na terenie miasta lub uzupełnić je w formie elektronicznej na platformie internetowej budzet.sochaczew.pl. Głosować będzie mógł każdy mieszkaniec Sochaczewa, który ukończył 16 lat. Każdy głosujący będzie mógł wybrać maksymalnie dwa projekty z listy.

Wyniki poznamy 7 listopada. Do realizacji przeznaczone zostaną projekty, które uzyskają największą liczbę głosów, aż do wyczerpania puli środków finansowych przeznaczonych na Sochaczewski Budżet Obywatelski 2019.

Ostateczną listę projektów poddanych pod głosowanie, wraz z przypisanymi im numerami,  poznamy po 12 września. Wtedy to kolejny raz spotka się zespół opiniujący, aby ocenić zgłoszone propozycje, tym razem pod względem merytorycznym. Póki co prezentujemy wstępną listę projektów SBO 2019. Zaznaczamy jednocześnie, że część z nich może zostać odrzucona, mogą zmienić się nazwy przedsięwzięć, ich wycena oraz zakres. Zależy to od kilku czynników, np.: czy przedsięwzięcie mieści się w zaproponowanej kwocie, czy uda się je zrealizować w ciągu roku, czy zaproponowany teren pod inwestycję należy do miasta.                  

Opr.Maciej Frankowski

LISTA PROJEKTÓW PO OCENIE FORMALNEJ

Budowa tężni solankowej

WNIOSKODAWCA: Kamila Gołaszewska-Kotlarz
SZACUNKOWA WARTOŚĆ: 70.000 zł
OPIS PROJEKTU:
Tężnie wytwarzają mikroklimat zbliżony do nadmorskiego. Odzyskują sole z solanki. Terapie tężniowe stosuje się w chorobach dróg oddechowych, takich jak: astma oskrzelowa, nieżyt gardła, nosa, choroby płuc, nadciśnienie tętnicze, niedoczynność tarczycy, alergia, nerwice, stany zapalne zatok. Zaproponowana lokalizacja budowy instalacji to Integracyjny Ogród Zabaw i Sportu przy al. 600-lecia. Projekt ma służyć wszystkim mieszkańcom miasta, tym dużymi i małym. Będzie też dodatkową atrakcją placu zabaw.

Inwestycja w malucha

WNIOSKODAWCA: Marcela Podkańska
SZACUNKOWA WARTOŚĆ: 41.000 zł
OPIS PROJEKTU:
Projekt ma na celu modernizację istniejącego placu zabaw Miejskiego Przedszkola nr 7 im. Marii Montessori, przy ul. Żwirki i Wigury 15. Pomysł zakłada wyposażenie obiektu, m.in. w nową piaskownicę z zadaszeniem, jednosprężynowe bujawki, huśtawki, równoważnie, tablice do malowania kredą i grę w „kółko i krzyżyk”; wydzielenie części terenu na założenie ogródka dydaktycznego i zakup sprzętu niezbędnego do uprawy roślin, zakup sadzonek, nasion warzyw i kwiatów; zagospodarowanie terenu wokół przedszkola - posadzenie drzew, krzewów, zawieszenie karmników i budek dla ptaków, montaż ławek.

Park rozrywki dla dzieci

WNIOSKODAWCA: Anna Świętochowska-Binienda
SZACUNKOWA WARTOŚĆ: 800.000 zł
OPIS PROJEKTU:
Proponowane lokalizacje budowy parku to „Pola Czerwonkowskie” przy ulicy Olimpijskiej lub tereny przy „Bulwarach nad Bzurą”. W ramach kompleksowego obiektu dla dzieci proponuje się stworzenie placu zabaw dla młodszych na powierzchni typu playtop, na którym mogłyby znajdować się m.in.: trzy rodzaje huśtawek, zadaszona piaskownica, dwa lub trzy urządzenia zabawowe np. zamek ze zjeżdżalniami, bujaki, ciuchcia, tunele, karuzela, domek, mrowisko, cymbałki itp. Ponadto na terenie parku miałyby się znajdować takie urządzenia jak: bujawka przeznaczona dla dzieci niepełnosprawnych; linarium i zjazdy linowe; stoły do ping-ponga i do piłkarzyków; „ścianka przytulanka” (urządzenie, do którego należy się przytulić, by powstało odbicie w 3D); „magiczne lustra” (urządzenie składające się z nietłukących się luster, zniekształcających odbicie); „Labirynt XXL” (zabawka zręcznościowa o wielkości koła przymocowana do podłoża); kręgielnia plenerowa dwutorowa; gry planszowe plenerowe - szachy, chińczyk; bezobsługowy mobilny park linowy.

Remont ul. Jana Kochanowskiego

WNIOSKODAWCA: Marek Księżak
SZACUNKOWA WARTOŚĆ: 650.000 zł
OPIS PROJEKTU:
Zakres prac dla zaproponowanej inwestycji obejmuje m.in. demontaż istniejących, zniszczonych krawężników oraz płyt chodnikowych i ich wymianę, wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej, ułożenie progów zwalniających z przejściami dla pieszych przed wyjazdami z osiedla. Celem przedsięwzięcia jest poprawa jakości i bezpieczeństwa uczestników ruchu, zarówno kierowców, jak również rowerzystów i pieszych.

Modernizacja i doposażenie placu zabaw na osiedlu Polna I

WNIOSKODAWCY: Agata i Michał Jakubiak
SZACUNKOWA WARTOŚĆ: 60.000 zł
OPIS PROJEKTU:
Projekt zakłada modernizację i doposażenie istniejącego placu zabaw zlokalizowanego między blokami o numerach: 24 i 26 przy ul. Żeromskiego oraz bloku 25A przy al. 600-lecia. Obecnie obiekt jest wyposażony jedynie w małą zjeżdżalnię i piaskownicę. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano prace związane z wyrównaniem terenu, montaż nowych urządzeń dla dzieci,  odświeżenie i zadaszenie istniejącej piaskownicy, naprawę lub wymianę ogrodzenia placu zabaw.

Wielofunkcyjne boisko sportowe na osiedlu „Victoria”

WNIOSKODAWCA: Zbigniew Madej
SZACUNKOWA WARTOŚĆ: 160.000 zł
OPIS PROJEKTU:
Propozycja dotyczy zagospodarowania terenu na cele sportowo-rekreacyjne na istniejącym asfaltowym boisku Spółdzielni Mieszkaniowej „Victoria”. Zakres prac ma obejmować m.in: niwelację terenu, wykonanie ogrodzenia   obiektu, oświetlenia, zainstalowanie kamer monitoringu, montaż elementów małej architektury (ławki, kosze), budowę boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej (pola gry do: piłki ręcznej, nożnej, siatkowej, koszykówki), wykonanie infrastruktury komunikacyjnej (zjazd, parking, ciągi piesze, plac manewrowy).

Modernizacja placu zabaw na osiedlu Malesin

WNIOSKODAWCA: Aleksandra Walawska-Przanowska
SZACUNKOWA WARTOŚĆ: 82.098,50 zł
OPIS PROJEKTU:
Celem modernizacji obiektu jest to, aby służył on nie tylko   dzieciom,   lecz wszystkim mieszkańcom Malesina i okolic. Nadrzędnym problemem placu zabaw przy ul. Kozubowskiego 11 jest jego nadmierne nasłonecznienie. Uniemożliwia ono bezpieczne korzystanie z obiektu w okresach letnich, szczególnie gdy pojawiają się upały. Projekt zakłada budowę pergoli o wymiarach 8m x 4m x 2,5m, która zostanie obsadzona bluszczem pięciolistnym; altanę ośmioboczną o średnicy około 5 m z podłogą, ławkami i stołem; stół do szachów z miejscami do siedzenia; wydzielenie strefy dla najmniejszych dzieci, wyłożonej płytami EPDM i ogrodzonej płotkiem; montaż stojaka rowerowego; nasadzenia zieleni (sosny pospolite i wierzby płaczące). Będzie też dodatkową atrakcją placu zabaw.

Ścieżka spacerowo-rowerowa Chopina

Dołącz do społeczności świadomych rodziców

Przetwarzamy Twoje dane osobowe zgodnie z naszą Polityką Prywatności.
Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie.WNIOSKODAWCA: Renata Skrzypczak
SZACUNKOWA WARTOŚĆ: 200.000 zł
OPIS PROJEKTU:
Projekt zakłada utworzenie ścieżki spacerowo-rowerowej wzdłuż torów kolejki wąskotorowej, na odcinku od ulicy Olimpijskiej do ul. Trojanowskiej (ok. 2 km). Ciąg pieszo-rowerowy ma mieć nawierzchnię poliuretanową, będzie on odgrodzony barierkami ochronnymi od torów kolejki. Wzdłuż planowanej ścieżki jest sporo pasów zieleni, przy których zainstalowane będą latarnie LED oraz ławki i śmietniki, a także umieszczone zostaną kamery monitoringu. Dodatkowo ciąg komunikacyjny będzie wymagał oznakowania, pojawią się też tablice informacyjne z historią miasta.

Rewitalizacja zieleni i montaż małej architektury, skwer przy ul. Żeromskiego i Senatorskiej

WNIOSKODAWCA: Magdalena Sikora
SZACUNKOWA WARTOŚĆ: 100.000 zł
OPIS PROJEKTU:
Zakres działań obejmuje: uporządkowanie terenu zielonego; wykonanie nasadzeń krzewów i drzewek ozdobnych; wykonanie przyjaznego podłoża dla dzieci i dorosłych; usytuowanie minimum trzech ławek; montaż kosza na odchody zwierzęce; stolika do gry w szachy i warcaby; montaż kilku elementów siłowni zewnętrznej; ustawienie przenośnych toalet typu Toi-Toi. Nadrzędnym celem projektu jest natomiast poprawa estetyki tego miejsca i urozmaicenie dla struktury „blokowiska” przy ul. Senatorskiej.

Otwarta siłownia zewnętrzna przy Szkole Podstawowej nr 1

WNIOSKODAWCA: Klub Olimpijczyka „Jedynka”, Jolanta Mróz
SZACUNKOWA WARTOŚĆ: 40.000 zł
OPIS PROJEKTU:
Siłownia ma składać się z dziesięciu elementów - czterech urządzeń dwustanowiskowych, pięciu   jednostanowiskowych oraz tablicy informacyjnej. Urządzenia mają być łatwe w obsłudze, dostosowane dla wszystkich bez względu na wiek i stopień sprawności fizycznej. Obiekt będzie zlokalizowany przy ogólnodostępnym, wielofunkcyjnym boisku sportowym.

Otwarty plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1

WNIOSKODAWCA: Klub Olimpijczyka „Jedynka”, Jolanta Mróz
SZACUNKOWA WARTOŚĆ: 94.000 zł
OPIS PROJEKTU:
Propozycja dotyczy budowy nowego placu zabaw na odpowiednio przygotowanym podłożu, przy ogólnodostępnym, wielofunkcyjnym obiekcie sportowym. Będą się na nim znajdowały następujące elementy: zestaw zabawowy z dwoma domkami, huśtawka, bocianie gniazdo, huśtawka podwójna - dwie deski, bujawka na sprężynie, bujawka podwójna, konik na sprężynie, kula wspinaczkowa, cztery ławki metalowo-drewniane, ogrodzenie placu zabaw (30 przęseł).

Koncerty plenerowe dzieci i młodzieży

WNIOSKODAWCA: Tomasz Donat
SZACUNKOWA WARTOŚĆ: 40.000 zł
OPIS PROJEKTU:
Celem projektu jest organizacja pięciu cyklicznych koncertów plenerowych, minimum jednego w miesiącu, w okresie od lipca do września 2019 roku. W role artystów wcielą się sochaczewskie dzieci i młodzież m.in. z miejskich przedszkoli, szkół, czy uczniowie państwowej szkoły muzycznej. Na scenie będą mogły wystąpić lokalne zespoły i soliści, którzy zaprezentują różnorodne style i formy muzyczne. Każdy koncert mógłby zostać poprzedzony prelekcją znanego obywatela Sochaczewa, aktora, artysty, muzyka lub pedagoga szkoły muzycznej. Wydarzenia odbywałyby się na nowo powstałej scenie plenerowej w parku im. I.W. Garbolewskiego.

Potańcówki na dechach z zespołem na żywo

WNIOSKODAWCA: Daniel Janiak
SZACUNKOWA WARTOŚĆ: 50.000 zł
OPIS PROJEKTU:
Cykl pięciu imprezy w różnych dzielnicach Sochaczewa. Odbywać się będą w wyznaczone soboty, w lipcu i sierpniu 2019 roku. Proponowany terminarz: 1. plaża miejska (6.07), 2. plac zabaw w Chodakowie (13.07), 3. plac zabaw w Malesinie (20.07), 4. osiedle przy ul. Korczaka (27.07), 5. plac zabaw w Karwowie lub teren przy plebanii w Karwowie (3.08). Na każdą potańcówkę zostanie zaproszony zespół muzyczny, który będzie wykonywał muzykę na żywo.

Doposażenie ogródka jordanowskiego znajdującego się przy ul. 1 Maja w elementy zabawy

WNIOSKODAWCA: Tomasz Donat
SZACUNKOWA WARTOŚĆ: 49.000 zł
OPIS PROJEKTU:
Doposażenie obiektu dla dzieci przy ul. 1 Maja w dodatkowe elementy do zabawy (autor wniosku nie określa w jakie).

Kładka pieszo-rowerowa na Utracie

WNIOSKODAWCA: Robert Repsz
SZACUNKOWA WARTOŚĆ: 870.000 zł
OPIS PROJEKTU:
Przeprawa miałaby się znajdować w okolicy pętli autobusowej, obok młyna w Chodakowie, równolegle do istniejącego mostu na Utracie. Łączyłaby ulicę Młynarską z ul. Grunwaldzką. Obecnie przejście dla pieszych przy moście nie gwarantuje bezpieczeństwa ze względu na duży ruch samochodowy, pętlę autobusową, zakręty na drodze. Dla rowerzystów droga ta jest obecnie w ogóle nieprzystosowana.

Rozbudowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2

WNIOSKODAWCA: Przewodniczący Rady Rodziców SP nr 2, Adam Kloch
SZACUNKOWA WARTOŚĆ: 40.000 zł
OPIS PROJEKTU:
Projekt zakłada doposażenie istniejącego placu zabaw w następujące urządzenia: zestaw zabawowy z dwoma domkami (domek o wysokości wejścia 1 m, domek o wysokości wejścia 1,5 m, podest wejściowy na zjeżdżalnię wys. 1,7 m, zjeżdżalnię skrętną z laminatu poliestrowego, zjeżdżalnię 2 m, ściankę wspinaczkową, trap wejściowy, wejście po rurze ze stopniami); huśtawkę „bocianie gniazdo; karuzelę obrotową; podwójną bujawkę; słoń-zjeżdżalnię; karuzelę tarczową.

Remont dróg dojazdowych (wewnętrznych), chodników oraz miejsc postojowych na osiedlu Polna II i Polna V

WNIOSKODAWCA: Jerzy Michalak
SZACUNKOWA WARTOŚĆ: 500.000 zł
OPIS PROJEKTU:
Planowany zakres remontu przewiduje: położenie nowej nawierzchni asfaltowej (dojazdy do budynków nr 70, 72, 72A, 72B, 66, 64, 66A, 66B, 62); wytyczenie miejsc postojowych (utwardzenie nawierzchnią asfaltową zatok postojowych przy blokach nr 72, 72A, 72B, 70, w szczycie budynku nr 66, główny zjazd z al. 600-lecia na osiedle Polna II, wzdłuż budynku 64 i 62); zdemontowanie starych płyt chodnikowych i ułożenie nowych chodników z kostki brukowej wraz z krawężnikami i obrzeżami wzdłuż jezdni przy budynkach nr 72, 72A, 72B, 70, 64; ułożenie dwóch tzw. przeddeptów przy przejściach dla pieszych łączących osiedle Polna z al. 600-lecia. Łączna powierzchnia nawierzchni asfaltowych to 4 800 m2, chodników - 968 m2.

Inkubator kultury i dziedzictwa lokalnego

WNIOSKODAWCA: Daniel Janiak
SZACUNKOWA WARTOŚĆ: 90.000 zł
OPIS PROJEKTU:
Plenerowe „kapsuły”, w których lokalni artyści będą mogli prezentować swoje prace. Inkubatory kultury mają być wykonane z materiałów odpornych na akty wandalizmu i podświetlane, dzięki czemu będzie można oglądać prace również w nocy. W ramach projektu przewiduje się montaż trzech takich instalacji. Proponowane lokalizacje to: plac Kościuszki, park im. F. Chopina przy ul. Traugutta, park im. I.W. Garbolewskiego, Sochaczewskie Centrum Kultury - Boryszew, Sochaczewskie Centrum Kultury - Chodaków, MOSiR ul. Warszawska lub tereny przy Pasażu Duplickiego.Będzie też dodatkową atrakcją placu zabaw.

Poetyckie rewolucje

WNIOSKODAWCA: Stowarzyszenie Sochaczewskie Wieczory Literackie „ATUT”
SZACUNKOWA WARTOŚĆ: 25.000 zł
OPIS PROJEKTU:
Sześć spotkań autorskich z wybitnymi poetami, podczas których odbywać się będą konkursy poetyckie „Wiersze Podwójne”. Wydarzeniom towarzyszyć będzie oprawa muzyczna. Odbywać będą się one cyklicznie, co drugi miesiąc, przez cały 2019 rok. Proponowana lokalizacja to kramnice miejsce lub Sochaczewskie Centrum Kultury. Na zakończenie wydana zostanie antologia uczestników wszystkich konkursów, z wyeksponowaniem zwycięzców.

Sport w Chodakowie na mistrzowskim poziomie - rozbudowa infrastruktury sportowej #Bzura90

WNIOSKODAWCA: Tomasz Flakowski (KS Bzura Chodaków)
SZACUNKOWA WARTOŚĆ: 870.000 zł
OPIS PROJEKTU:
Projekt zakłada zlikwidowanie części ogrodzenia lub jego przebudowę (na łukach boiska). Przeniesienie tablicy świetlnej w miejsce uzgodnione z klubem. Budowę dwóch boisk o naturalnej nawierzchni (wielkości „Orlika”), za każdą z bramek boiska głównego. Pomiędzy nowymi polami gry projekt zakłada montaż piłkochwytów. Kolejnym elementem jest zakup, montaż i ustawienie 10-12 kontenerów modułowych, w których klub Bzury Chodaków mógłby prowadzić swoją działalność. W kontenerach znajdowałyby się m.in. szatnie dla drużyn, pomieszczenia klubowe, miejsce na małą gastronomię (kawiarenkę).

Park linowy

WNIOSKODAWCA: Daniel Janiak
SZACUNKOWA WARTOŚĆ: 500.000 zł
OPIS PROJEKTU:
Z obiektu będą mogły korzystać zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Stworzenie różnych tras, łatwych i trudnych, zaspokoi potrzeby wszystkich, zarówno tych, którzy będą tam szukali dobrej zabawy, jak i oczekujących ekstremalnych przeżyć. Proponowana lokalizacja parku linowego to obiekty MOSiR lub tereny przy Pasażu Duplickiego. Obiekt będzie wymagał zatrudnienia obsługi i instruktorów (którzy zapewnią bezpieczeństwo osobom korzystającym z parku) a w przyszłości także konserwacji i wymiany jego elementów.

Nowe trybuny na stadionie Bzury Chodaków

WNIOSKODAWCA: Marcin Cichocki
SZACUNKOWA WARTOŚĆ: 830.000 zł
OPIS PROJEKTU:
Wniosek zakłada dokończenie rozpoczętej w 2014 roku przebudowy trybun, od strony północnej boiska, na stadionie MOSIR przy ul. Chopina 101. Przedsięwzięcie to poprawi stan techniczny oraz estetykę obiektu, z którego korzystają piłkarze KS Bzura Chodaków. W miejscu znajdującego się obecnie nasypu wykonana będzie nawierzchnia betonowa, a na niej zamontowane siedzenia z tworzyw sztucznych.

Kolorowy Sochaczew (dwa murale)

WNIOSKODAWCY: Daniel Janiak
SZACUNKOWA WARTOŚĆ: 50.000 zł
OPIS PROJEKTU:
Murale pozwolą ożywić i odświeżyć wygląd dwóch wybranych budynków na terenie miasta. Do ich wykonania zostaną wykorzystane wysokiej jakości farby. Zaproponowana forma plastyczna murali będzie utrzymana w żywej i radosnej kolorystyce. W przedsięwzięcie należy zaangażować artystę z dużym doświadczeniem w tej dziedzinie, co zagwarantuje wysoką jakość dzieł oraz ich oryginalność.

Sport w Chodakowie na mistrzowskim poziomie - rozbudowa infrastruktury sportowej #Bzura90

WNIOSKODAWCA: Tomasz Flakowski (KS Bzura Chodaków)
SZACUNKOWA WARTOŚĆ: 100.000 zł
OPIS PROJEKTU:
W 2019 roku KS Bzura Chodaków obchodzić będzie swoje 90-lecie. Zarząd klubu planuje z tej okazji organizację uroczystości jubileuszowych. W ramach wnioskowanej kwoty zorganizowany zostanie m.in. mecz towarzyski z jedną z drużyn, z którą Bzura grała niegdyś w II lidze oraz ogólnopolski turniej dla wszystkich drużyn młodzieżowych KS Bzury Chodaków. Ponadto projekt zakłada m.in. zakup sprzętu sportowego i klubowych gadżetów.

Dzienny punkt opieki nad dziećmi

WNIOSKODAWCA: Natalia Krysiak
SZACUNKOWA WARTOŚĆ: 100.000 zł
OPIS PROJEKTU:
To alternatywna forma sprawowania opieki nad dziećmi w wieku 1-3 lat. Wymaga zatrudnienia tak zwanych dziennych opiekunów (jeden może zajmować się maksymalnie piątką dzieci). Opieka sprawowana jest w warunkach domowych, a jej czas dostosowany do potrzeb rodziców i wynosi do ośmiu godzin dziennie. Głównym założeniem projektu jest pomoc młodym rodzicom w godzeniu pracy zawodowej z obowiązkami rodzinnymi.

Bezpieczna droga do szkoły

WNIOSKODAWCA: Marcin Cichocki
SZACUNKOWA WARTOŚĆ: 80.000 zł
OPIS PROJEKTU:
Projekt dotyczy położenia łagodnych progów zwalniających na ulicach osiedlowych (odchodzących od ul. Młynarskiej). Ma być ich w sumie 11. Wskazane ulice to: Sadowa (2 progi), Działkowa (2 progi), Smolna (2 progi), Powstańców Warszawy (2 progi), Kampinoska, Głogowa, Parkowa (po jednym progu). Nie ma tam technicznej możliwości budowy chodników, dlatego tak zwani leżący policjanci mają zwiększyć bezpieczeństwo pieszych, szczególnie dzieci.

Wprowadzenie w świat języka angielskiego - zajęcia dla przedszkolaków

WNIOSKODAWCA: Marlena Podkańska
SZACUNKOWA WARTOŚĆ: 50.000 zł
OPIS PROJEKTU:
Dodatkowe zajęcia języka angielskiego dla dzieci w wieku 3-5 lat. W ramach projektu przewidziano prowadzenie 40-minutowych lekcji dwa razy w tygodniu późnymi popołudniami lub w soboty. Niezbędny do tego będzie zakup materiałów dydaktycznych dla dzieci, takich jak: gry, karty obrazkowe z kolorowymi rysunkami i podpisami w języku angielskim, pacynki; płyty z piosenkami, wierszykami i bajkami.

Ławeczka Chopina

WNIOSKODAWCA: Daniel Janiak
SZACUNKOWA WARTOŚĆ: 30.000 zł
OPIS PROJEKTU:
Ławeczka będzie zawierała historyczne opisy miejsc w Sochaczewie, które są związane z kompozytorem, ale również na życzenie, po naciśnięciu guzika, będą odtwarzane fragmenty utworów Chopina. Instalacja będzie zawierała opis w języku polskim i angielskim oraz mapę wszystkich miejsc związanych z Chopinem w powiecie sochaczewskim. Dodatkowo za pomocą fotokodu, wysłanego przez telefon komórkowy, każdy będzie mógł otrzymać informacje tekstowe o Fryderyku Chopinie. Proponowana lokalizacja to plac Kościuszki lub park przy ul. Traugutta, w okolicach którego Chopin zagrał koncert dla gen. Szembeka.

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem