Jak przygotować się do rodzinnych ferii w Polsce i za granicą?

Sprawdź, jak zabezpieczyć siebie i rodzinę przed wyjazdem na zimowe szaleństwo.

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: ponad 5 lat temu

Kategorie: Porady dla mam

Rozpoczęły się ferie. Pogoda sprzyja zimowemu szaleństwu, a także licznym wyjazdom. Dlatego też postanowiliśmy opowiedzieć Ci historię, która miała miejsce na samym początku tego pięknego zimowego okresu.

Pan Tomasz zwrócił się do Nas z prośbą o pomoc i zgodził się na publikację całej historii, która przydarzyła się jego rodzinie. Było to niestety nieszczęśliwe zdarzenie, z którego można wyciągnąć wiele wniosków, dlatego przeczytaj całość uważnie.


Przygotowania do wyjazdu

Pan Tomasz wraz z żoną i trójką dzieci nie mogli doczekać się ferii zimowych, które wiązały się z wyjazdem na narty. Wspólnie postanowili spędzić je w Słowacji, w Beszanowej. Być może znasz te okolice? Nasz Bohater zadbał o serwis sprzętu narciarskiego, zabezpieczył wszystkich w kaski,  sprawdził stan samochodu i w ten sposób gotowy na wyjazd ruszył z rodziną w drogę!

Ferie na Słowacji

W słonecznej i pięknie zaśnieżonej Słowacji, cała rodzinka, wybrała odpowiedni stok i zaczęli szusować. Po 3 dniach białego szaleństwa na świetnie przygotowanym i naśnieżonym stoku niestety brawura wzięła górę i doszło do WYPADKU! 


Jak to tego doszło?

Warunki narciarskie były świetne, tuż po świeżym opadzie śniegu, stok wyratrakowany, słońce grzeje w policzki. Aż chce się jeździć. I tak najstarsza córka Pana Tomka postanowiła trochę zaszaleć. Jak dowiecie się za chwilę, nie była to mądra decyzja.

13 letnia Karolina, poczuła się bardzo pewnie na stoku. Jak wszyscy wiemy, fantazja dziecka, czy to małego, czy nastoletniego, jest nieograniczona. Chcąc pobić rekord prędkości zaczęła jeździć po stoku na tzw. krechę. Swój rekord może pobiła ale tak zaszarżowała przy tym, że…..

Nastolatka z wielką szybkością wjechała w barierki odgradzające stok, od widzów. Na nieszczęście barierki były drewniane i nie zbyt dobrze umocowane w podłożu. Gapiom udało się uciec, ale nastolatka pojechała dalej...

Za barierkami Karolinę zatrzymał zaprzęg konny z saniami, była jeszcze jedna z atrakcji tamtejszego stoku. Rozpędzona dziewczynka wpadła w ten zaprzęg i na całe szczęście tam się już zatrzymała, gdyż za nim znajdowała się ruchliwa ulica z samochodami.


Co z Karoliną?

Brawurowe szusowanie na stoku mogło zakończyć się tragiczniej. Dziewczynka złamała rękę i skręciła staw biodrowy. Tamtejszy GOP udzielił pierwszej pomocy zawiózł do szpitala, gdzie zaopiekowano się nastolatka kompleksowo. Zdrowy rozsądek podpowiada jednakże, że oprócz Karoliny mogli ucierpieć jeszcze narciarze, obserwatorzy i konie. 

Co z konsekwencjami?

Kiedy Karolina już opuściła bezpiecznie szpital przejęci Rodzice zostali obciążeni kosztami udzielenia pomocy. Okazało się, iż mimo posiadanego NNW szkolnego obejmującego wypadki w czasie wolnym od szkoły, nie obejmowało ono pomocy za granicą. Pan Tomasz nie posiadali również ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, z którego można by pokryć koszty uszkodzonego zaprzęgu konnego i barierek.

Prośba o pomoc

Nasz Bohater, po feralnym zdarzeniu i sporych konsekwencjach finansowych, poprosił portal Atrakcje Dziecięce o pomoc w rozwikłaniu problemu z ubezpieczeniem. W związku z tym, iż nie jesteśmy znawcami w tym temacie zwróciliśmy się do zaprzyjaźnionej placówki ubezpieczeń EUROCENTRUM w Dąbrowie Górniczej z prośbą o poradę.


Dlaczego szkolne ubezpieczenie to za mało?

Szybko przedstawiliśmy sprawę w EUROOCENTRUM. Okazało się, że ubezpieczenie szkolne Karoliny miało bardzo ograniczony zakres. Prawdopodobnie szkoła większą uwagę położyła na cenę (NISKĄ!!!) niż na zakres. Takie ubezpieczenie obejmowało tylko następstwa nieszczęśliwych wypadków tylko w szkole, nawet nie poza nią i w czasie wolnym.

Jakie ubezpieczenie dla Rodziców?

Po wizycie w EUROCENTRUM dowiedzieliśmy się, że również Rodzice powinni posiadać ubezpieczenie na wyjazd, zwłaszcza kiedy wyjeżdżają za granicę.

Do tej pory nie wiedzieliśmy, że istnieje coś takiego jak SWOJE OSOBISTE ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej. Ratuje ono budżet domowy przed szkodami, jakie dziecko może wyrządzić np.: w trakcie zabawy, czy niechcący podczas uprawiania sportu

I to jeszcze nie wszystkie opcje o jakich opowiedziały mi szczegółowo Specjalistki w najlepszym biurze ubezpieczeń jakie znam. Wszystkie informacje otworzyły mi oczy na temat tak ważnych ubezpieczeń w naszym życiu.

Jak się ustrzec przed niekompletnym pakietem ubezpieczenia??

Jeżeli również wyjeżdżasz na rodzinne ferie to temat ubezpieczenia powinien iść pod lupę. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy 11 pytań, które warto "zadać" szkolnej polisie NNW Twojego dziecka oraz polisie Twojego OC.

1. Czy ubezpieczenie, które wybrałeś zawiera rekreacyjne uprawianie sportów?

2. Czy dziecko chronione jest 7 dni w tygodniu 24h na dobę?

3. Czy ubezpieczenie pokrywa koszty leczenia za granicą?

4. Na jaką kwotę ubezpieczenie pokrywa koszty leczenia poza granicami.

5. Czy są refundowane koszty leczenia szpitalnego?

6. Czy ubezpieczyciel pokrywa koszty transportu medycznego?

7. W jakich przypadkach wypłacane jest odszkodowanie?

8. Czy w ubezpieczenie wliczona jest rehabilitacja?

9. Dla jakiej grupy wiekowej dedykowane jest ubezpieczenie?

10. Czy ubezpieczenie OC chroni przed finansowymi konsekwencjami zdarzeń, którego skutkiem są szkody osobowe lub rzeczowe spowodowane osobom trzecim?

11. Czy osobiste OC pokrywa koszty zniszczeń spowodowany przez członków rodziny oraz zwierzęta?

Nie zawsze jesteśmy w stanie wszystko przewidzieć ale zawsze możemy przygotować się najlepiej jak możemy do wszelkich konsekwencji. 


Polecamy wybrać takie ubezpieczenie, które w jak największym stopniu zapewni całkowitą ochronę Tobie i Twojej rodzinie. Jeżeli jednak nie masz na to czasu, a dobro Twoje i Twojej Rodziny jest dla Ciebie najważniejsze, to skontaktuj się z polecaną przez nas ubezpieczalnią EuroCentrum, która z przyjemnością sprawdzi Twoje aktualne umowy i w razie potrzeby przygotuje ubezpieczenie NNW i OC z warunkami dostosowanymi do Twoich potrzeb. Zadzwoń i umów się na konsultację już teraz

Obecnie dla czytelników portalu Atrakcje Dziecięce przygotowaliśmy specjalny feriowy rabat na ubezpieczenie Warta Travel. Podajesz kod: BBL9. Ubezpieczenie możesz zawrzeć w punkcie Eurocentrum w Dąbrowie Górniczej lub przez internet -> Rodzinne ubezpieczenie 


Tylko w ten sposób możesz być pewien, że Twoja Rodzina posiada pełną ochronę przed wyjazdem na ferie.

Być może i Ciebie spotkały jakieś kłopoty z ubezpieczeniem lub dotknęła Cię wypadkowa sytuacja. Chciałabyś podzielić się z nami swoimi doświadczeniami? Napisz do mnie już teraz z chęcią zapoznam się z tą sprawą. Może będzie to doskonała przestroga dla innych rodziców i temat na kolejny ciekawy Artykuł portalu Atrakcje Dziecięce.

Messenger

lub

e-mail

Z góry dziękujemy za Twoje zaangażowanie. Życzymy udanych zimowych wyjazdów. Do zobaczenia na stoku :) 

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem