Na co zwrócić uwagę przy wyborze krzesełka dla dzieci do jedzenia?

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: około rok temu

Kategorie: Porady dla mam

Gdy maluch kręci się i wierci, prawdziwą ekwilibrystyką jest próba jego nakarmienia. Dlatego też warto zainwestować w krzesełko o karmienia – proste i niedrogie rozwiązanie, dzięki któremu maluch może bezpiecznie rozpocząć podróż po nowych smakach. Jak wybrać krzesełko, które będzie w stu procentach spełniało potrzeby naszej najmłodszej pociechy?

Krzesełka dla dzieci do jedzenia znajdziemy w każdym sklepie z akcesoriami dla niemowląt i małych dzieci. Wybór modeli może przyprawić o zawrót głowy, szczególnie tych rodziców, którzy po raz pierwszy zaopatrują się w akcesoria dla dzieci. Zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, warto porównać kilka różnych modeli, zwracając uwagę zarówno na kwestie bezpieczeństwa, jak i na estetykę. Decyzja zakupowa nie powinna być przypadkowa – z fotelika do karmienia nasza pociecha będzie korzystała co najmniej przez kilkanaście miesięcy.

Wygodne i bezpieczne siedzisko

Jednym z najważniejszych elementów w foteliku do karmienia jest siedzisko. I to właśnie na nie należy zwracać szczególną uwagę. Powinno być wygodne, niezbyt miękkie, aby maluch nie zapadał się w nim. Musi również zapewnić właściwe podparcie, ale przy tym nie może obciążać rozwijającego się kręgosłupa dziecka. Dobrym rozwiązaniem może być model z regulacją oparcia, co ułatwia wsadzanie i wyjmowanie potomka. Drugim istotnym elementem w krzesełku do karmienia jest blat. Najlepsze są modele, w których jest on zdejmowany. Można dzięki temu umyć go bez problemu po każdym posiłku. Warto również zwracać uwagę na podwyższone brzegi – mniej jedzenia będzie wtedy lądowało na podłodze.

krzesełka dla dzieci do jedzenia

Stabilna konstrukcja, solidny materiał

W poszukiwaniu dobrego krzesełka do karmienia zwracajmy uwagę na te modele, które są solidnie wykonane i stabilne, a także odpowiednio wyważone. Mebelek powinno się łatwo przenosić, ale również musi zapewniać bezpieczeństwo wiercącemu się maluchowi. Nie ma prawa w żadnej sytuacji się przywrócić. Wybierając krzesełko, zwróćmy również uwagę na materiał, z jakiego wykonano pokrycie. Choć świetnie prezentują się modele wykonane z materiału, dużo lepszą opcją będą te z tworzywa sztucznego. Aby dokładnie je wyczyścić, wystarczy przetrzeć je mokrą szmatką lub odkurzyć. Pokrycie z materiału trzeba natomiast regularnie, czasem nawet codziennie prać. A to raczej negatywnie wpływa na estetykę i trwałość tkaniny.

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem