Powrót do góry

Dla każdego Rodzica zdrowie i bezpieczeństwo dziecka są najważniejsze. Wiemy to doskonale i mamy świadomość, że w pierwszych miesiącach życia to właśnie w łóżku Dziecko spędza większość czasu. Komfortowy i spokojny sen warunkuje jego zdrowy rozwój. Właśnie dlatego warto poświęcić czas na wybranie odpowiedniego materaca. Właściwie dobrany materac zapewni dziecku wygodę oraz zapobiegnie w przyszłości problemom z kręgosłupem.

Na polskim rynku istnieje wiele materacy dziecięcych. Różnią się budową, rodzajem użytych surowców, twardością, na koniec pokrowcem. Każdy z tych elementów ma wpływ na cechy materaca i jakość snu. Dlatego świadomi Rodzice zadają sobie pytanie jaki materac dla dziecka wybrać?. Na pierwszy rzut oka wybór może przyprawić o zawrót głowy, ale spokojnie. Jest kilka podstawowych elementów, na które chciałbym zwrócić szczególną uwagę. Chciałbym tu odpowiedzieć na kilka najważniejszych i najczęściej zadawanych przez rodziców pytań.


Jaka twardość materaca będzie odpowiednia dla mojego dziecka?

Przy wyborze twardości należy pamiętać, że dziecko ma dużo mniejszą masę ciała niż my – dorośli. Inaczej więc odczuwa. Polecamy wybrać materac średnio twardy. Najlepiej sprawdzić to stawiając materac przy ścianie, zbyt miękki będzie się przewracał. Jest to prosty test na sprawdzenie wymaganej twardości.  

Jak ochronić materac przed zamoczeniem lub zabrudzeniem a przy tym zachować najwyższy komfort oraz higienę?

Jest to bardzo ważne zagadnienie, by ochronić materacyk przez zmoczeniem i zabrudzeniem proponujemy prześcieradło i ochraniacz w jednym wykonany z nowoczesnej paropszepuszalnej i wodoodpornej tkaniny Smartcell.

W jej skład wchodzi 90% włókna Tencel i 10% Smartencel. Włókno to łączy w sobie wiele zalet, jest delikatne jak jedwab, mocne jak poliester, chłodne jak len, ciepłe jak wełna. Obecność tlenku cynku w tkaninie nadaje jej niepowtarzalne walory kosmetyczne i antybakteryjne, a także redukuje nieprzyjemne zapachy. Dostępne jest w różnych kolorach, dzięki czemu można dopasować je do koloru pościeli.


Jaki pokrowiec, będzie najlepszy?

Z pewnością taki, który zabezpiecza wkład materacyka przed uszkodzeniem, a równocześnie jest trwały i przyjemny w dotyku. Dzięki pikowaniu pokrowca antyalergiczną włókniną uzyskaliśmy miły, puszysty i wytrzymały materiał. Pokrowiec na materacyk można łatwo ściągnąć i uprać.

Jak połączyć wszystkie te cechy?

Stojąc w obliczu takich pytań stworzyliśmy materac, który jest najlepszą na nie odpowiedzią. Jest to Materac Basia, który łączy w sobie wszystkie najlepsze cechy. Wykonany jest z surowców, które nie alergizują oraz zapewniają dobrą cyrkulację powietrza. Materac Basia ma średni stopnień twardości, wykonany jest z pianki wysokoelastycznej HR, dzięki temu idealnie układa się do kształtu dziecięcego kręgosłupa. Na powierzchni materacyka umieszona została tkanina trójwymiarowa 3D wykonana z włókna dystansowego, które jest bakteriostatyczne, odporne na pleśń i doskonale wentylowane. Materiał 3D zapewnia pomiędzy pokrowcem a materacem puste przestrzenie. Dzięki temu zminimalizowany jest efekt pocenia się. Dodatkowo w materacyku Basia zastosowaliśmy twardszą piankę na obrzeżach. Uniemożliwia to zsuwanie się dziecka na boki.

Materace Optimum, model Basia


Jeżeli zdrowy sen dziecka jest dla Państwa ważny to świadomy wybór materaca ma tu kluczowe znaczenie. Misją firmy jest zapewnienie zdrowego snu zarówno dzieciom jak i dorosłym. Dlatego słuchamy i zadajemy sobie ciągle podobne pytania. 27-letnie doświadczenie i ciągłe udoskonalanie produktów pozwoliło zaprojektować materac dziecięcy Basia, który w połączeniu z odpowiednim ochraniaczem tworzy idealny komplet spełniający oczekiwania najbardziej wymagających śpiących maluszków i ich rodziców.

Życzymy Pociechom kolorowych snów.

Dowiedź się więcej o tym jak materac wpływa na zdrowy sen. Kliknij i odkryj nasz profil na Facebooku. Opinie użytkowników (0)

ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ aby dodawać komentarz

Prosimy, podziel się z nami swoją opinią - dzięki temu będziemy mogli udoskonalać to co robimy :) Dziękujemy!