Powrót do góry

W dzisiejszym świecie obecność urządzeń mobilnych w świecie dziecka, nikogo już z nas nie dziwi. Dzieci pracują na komputerach w szkole, rozwiązują zadanie w formie elektronicznej, otrzymują rozrywkę właśnie poprzez komputerowy świat. Choć oczywiście ilość godzin spędzonych przez dziecko przy komputerze powinna być przez rodzica kontrolowana, o tyle obecność laptopa w życiu dziecka jest dziś niemal koniecznością, by mogło ono się rozwijać i w przyszłości spełniać standardy, jakie wymaga rynek pracy. Jaki więc laptop do dziecka wybrać? Na jakie elementy zwrócić uwagę?

laptop dla dziecka

Kiedy kupić dziecku laptop?

Według opinii psychologów, dziecko może korzystać z laptopa po ukończeniu siódmego roku życia. Wcześniej wyrządzić możemy dziecku więcej szkody, niż pożytku. Nie oznacza to oczywiście, że dziecko nie może wcześniej obejrzeć na laptopie bajki czy programu edukacyjnego, ale wszystko to powinno być w pełni kontrolowane czasowo. Dzieci w wieku siedmiu lat, korzystają z laptopów przede wszystkim w celach naukowych. Dziś bowiem w szkołach notebooki stanowią część lekcji, a wiele prac dzieci mogą wykonywać w domu, wykorzystując omawiany materiał z lekcji. Dzięki specjalnym platformom internetowym, dzieci mogą się uczyć, rozwijać, kontaktować z kolegami i koleżankami, jak również i z nauczycielami. Obecność laptopów vobis.pl/laptopy więc w życiu dziecka jest niezwykle ważna. Istotne jednak znaczenie ma to, by wybrać odpowiedni laptop, w pełni dostosowany do potrzeb dziecka.

Czy dziecku lepiej jest kupić tablet czy laptop?

Patrząc na badania, większość dzieci używa tabletów. Są one małe, praktyczne i można wykorzystać je tak naprawdę wszędzie. Zaletami tabletu są na pewno właśnie te małe rozmiary, intuicyjny interfejs, wiele ciekawych programów do malowania i rysowania, atrakcyjna cena, a do tego możliwości wgrania ciekawych gier i aplikacji, które nie tylko dają rozrywkę, ale które jednocześnie poprzez zabawę również i uczą. Wadami na pewno jest to, że nie mają one klawiatury, są mniej wydajne, a do tego nie sprawdzają się one w przypadku wykonywania bardziej zaawansowanych zadań.

Jeśli chodzi o laptopy, te również mają swoje zalety i wady. Warto na nie postawić, bowiem można je dostosować do potrzeb każdego dziecka, wybierając odpowiedni model, konkretną wielkość i wagę sprzętu. Można na takich laptopach dla dzieci zainstalować wiele ciekawych aplikacji, można wybrać opcję z klawiaturą i dodatkowo z ekranem dotykowym. Laptop jest na pewno bardziej wydajny, niż sam tablet. Można na nim wykonywać zdecydowanie więcej zadań, szczególnie tych z bardziej zaawansowanych. I to, co ważne - dziecko od małego uczy się korzystania ze sprzętu, który będzie wykorzystywał później w przyszłości. A jakie są wady? Na pewno to, że laptop jest droższy od tabletu, jest cięższy, ma mniej elegancki wygląd, a do tego jest trudniejszy w obsłudze.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy lepiej wybrać tablet czy laptop vobis.pl/mobile/tablety. Należy zwrócić uwagę na kilka elementów, by móc podjąć właściwą decyzję. Jeśli jednak chodzi o dzieci i ich rozwój, na pewno laptop to korzystniejsza opcja, bo wprowadza dzieci w świat nauki takiej, jaka jest w szkole i w świat komputerów, jakimi żyjemy dziś my dorośli.

Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając laptop dla dziecka?

Z pewnością, kiedy kupujemy laptop dla dziecka, nie ma sensu przepłacać i kupować produktu z najwyższej półki. Maluch potrzebuje w tej kwestii małych wymagań, dlatego też wystarczą absolutnie proste rozwiązania. Jeśli chodzi o przekątną matrycy, idealną będzie ta mająca 15,6 cala. Jeśli chodzi o procesor, najlepiej by miał on dwa lub więcej rdzeni. Istotne znaczenie ma także i szybkość procesora, pamięć podręczna CACHE czy też możliwość rozbudowy laptopa, w tym zwiększenia pamięci RAM czy na przykład dysku twardego. Bardzo ważna jest również i karta graficzna. Można wybrać kartę dedykowaną, kartę zintegrowaną, jak również i kartę graficzną 2 w 1. W przypadku pamięci RAM, im ona większa, tym lepiej. Warto wybrać taką, która będzie większa niż 2GB. W przypadku dysku twardego, na którym zapisywane są dane, można wybrać dysk HDD lub SSD. Pierwszy powinien mieć pojemność między 300 a 700GB i wtedy spełni swoje zadania. SSD jest bardziej odporny na uszkodzenia i zapewnia jeszcze szybszą pracę laptopa vobis.pl/laptopy/notebooki.

Pozostałe parametry

Warto także zwrócić uwagę na kamerkę, na kartę dźwiękową, mikrofon, czy napęd CD. Ważne znaczenie mają także odpowiednie złącza, dobrej jakości bateria, czy też mocna obudowa, bo jak wiadomo dziecko i laptop to większe ryzyko upadku

Każdy element jest ważny i na im więcej zwrócimy uwagę, tym na pewno dany sklep zaoferuje nam zdecydowanie lepsze rozwiązanie dla naszej pociechy.

Opinie użytkowników (1)

Image  1

Klaudia Wrona

06/05/2020

Hehehe ostatnio się w tym zgubiłam. Jak zobaczyłam rozstrzał cen takich laptopów dla dzieci to sie przestraszyłam! Ja rozumie, że są rózne wymagania i cały czas się rynek zmienia ale wchodząc w to na świeżo nie ma się pojęcia co wybrać. Jak jeszcze do tego dochodzi możliwość kupienia laptopa czy tabletu to już w ogóle. Wiadomo, że fajnie by było, żeby nie służyło to tylko do oglądania jakichś bajek ale też dawało możliwość jakiegoś rozwoju! Jak ktoś może żetelnie doradzić to jest to mega cenne zwłaszcza przy ograniczonym budżecie. Sprawa ogóle jest trudna i warto ją dobrze przemyśleć i omówić z doradcą! Polecam!

ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ aby dodawać komentarz

Prosimy, podziel się z nami swoją opinią - dzięki temu będziemy mogli udoskonalać to co robimy :) Dziękujemy!