Powrót do góry

Już w niedziele 20 października zapraszamy do Sochaczewskiej Strefy Dziecięcej Kreatywności czyli Artystycznych Kramnic. Na początek dla najmłodszych wystąpi Jędrzej Bukowski, czyli „polski David Copperfield”. Wrócą też zajęcia „Parabam!”.

Nie mogło być inaczej – po sukcesie poprzednich sezonów „Artystycznych Kramnic” - wraz z nastaniem jesieni zapraszamy sochaczewian na kolejną porcję muzyki, plastyki, teatru i rękodzieła. Wszystkie zajęcia dedykowane są co prawda dzieciom, ale, jak pokazuje historia, również dorośli chętnie włączają się do wspólnej zabawy. Od października do grudnia powrócą artyści już dobrze znani naszej publiczności, jak „Teatrzyk Pod Orzełkiem”, ale pojawią się też zupełnie nowe warsztaty i tematy spotkań. Cykl zwieńczą miejskie Mikołajki w Sochaczewskim Centrum Kultury.

   

Bukowski Magic

Premierowa „Magiczna niedziela” rozpocznie się 20 października tuż przed południem. O godz. 10:45 i o godz. 11:30 wystartują zajęcia gordonowskie, które poprowadzi Magdalena Jaworska. Są one skierowane do niemowląt i małych dzieci ( 0 - 3 lat) prowadzone według teorii uczenia muzyki Edwina E. Gordona, wybitnego badacza psychologii muzyki, pedagoga i muzyka jazzowego. Podczas zajęć przedstawia się śpiewanki w różnych skalach, także takich, z którymi dziecko nie ma styczności na co dzień. Natomiast sferę rytmiczną rozwija się za pomocą rytmiczanek, czyli prezentacji metrum dwudzielnego, trójdzielnego i nietypowego.

Kwadrans po 12 zapraszamy na pokaz iluzji „Bukowski Magic”. „Polski David Copperfieled” gościł już w Sochaczewie, za każdym razem wzbudzając swoim show zachwyt nie tylko u najmłodszej publiczności. Artysta od 20 lat doskonali warsztat iluzjonisty. Obecnie zaliczany jest do grona najlepszych „magików” w kraju. Znany jest również z występów telewizyjnych oraz autorskich opraw wielu wydarzeń artystycznych w Polsce i za granicą. W Stanach Zjednoczonych oficjalnie reprezentowany jest przez menadżera Davida Copperfielda.

W kolejne niedziele zapraszamy na „Tańcograjkę”, „Opowieści starego kredensu” Teatru Pod Orzełkiem, warsztaty plastyczne z Barbara Derdą, regionalne zabawy ludowe z Katarzyną Proch, warsztaty muzyczne z Katarzyną Orlińską, kolejne zajęcia gordonowskie, spektakl „Królem być i przyjacielem” Teatru CoNieco. Szczegółowy program poszczególnych wydarzeń znaleźć można na portalu sochaczew.pl oraz w naszym dwutygodniku.

Agnieszka Poryszewska


Opinie użytkowników (1)

Person

Wiktoria Sokołowska

14/10/2019

Wow, byliśmy już kiedyś na pokazie Bukowski Magic i było magicznie ;) Niesamowite sztuczki i fajne widowisko. Polecam zwłaszcza, że będzie okazja wybrać się w Sochaczewie. Może tym razem też będzie losowanie z publiczności i będzie można wziąć udział :D

ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ aby dodawać komentarz

Prosimy, podziel się z nami swoją opinią - dzięki temu będziemy mogli udoskonalać to co robimy :) Dziękujemy!