Powrót do góry

W niedzielę 16 grudnia swoje podwoje kolejny raz otworzyły kramnice, tym razem w świątecznym stylu. Odwiedzający mogli zrobić zakupy na bożonarodzeniowym kiermaszu, posłuchać muzyki, wziąć udział w warsztatach, a także spróbować pysznych słodkości.

W czasie kiermaszu bożonarodzeniowego kupić można było zabawki, biżuterię, słodycze i wiele innych produktów dedykowanych zbliżającym się świętom. Swoje wyroby prezentowali rękodzielnicy z Sochaczewa i okolic. Dużym powodzeniem cieszyły się ozdoby choinkowe i domowe wyroby piekarnicze oraz przetwory. Kiermaszowi towarzyszyła "Świąteczna Scena", na której prezentowały się dzieci i młodzież z Sochaczewskiego Centrum Kultury. Wystąpiły zespoły Open Day, Open Day Junior, Smile Crew oraz Perełki. Dzięki nim w kramnicach rozbrzmiały kolędy i świąteczne szlagiery. Nie obyło się bez akcentu ludowego w postaci występu zespołu „Folklorek”. W międzyczasie kilka tajników florystyki zdradziła Danuta Klonowska, prowadząca kwiaciarnię przy ul. Traugutta. Widzowie zobaczyć mogli, jak w prosty sposób i z dostępnych materiałów wykonać świąteczny stroik.


kramnice dla dzieci

Równolegle w Miejskiej Bibliotece Publicznej na piętrze zorganizowano warsztaty plastyczne dla dzieci. Mogły one poznać wiele technik rękodzielniczych, m. in. decoupage, tworzenie masy porcelanowej czy solnej. Wspólnie wykonywano bombki, łańcuchy, kartki świąteczne i dekorowano pierniczki. By dać najmłodszym szansę na „złapanie oddechu” pomiędzy powstawaniem kolejnych dzieł, w przerwie burmistrz Piotr Osiecki i poseł Maciej Małecki czytali im opowiadania. Na drugim piętrze z kolei trwały rozgrywki prowadzone przez stowarzyszenie „Planszówki w Sochaczewie”. Zagrać można było w najróżniejsze gry. Otwarta została liga w grę "Wsiąść do pociągu".

Na koniec przedświątecznej niedzieli rozstrzygnięto konkurs „Figa z makiem”. Kolejny raz sochaczewianie mogli spróbować swoich sił w rywalizacji na najlepszy wypiek, którego motywem przewodnim były figi oraz mak. Ważny był nie tylko smak, ale i wygląd zgłoszonych do konkursu „prac”. Wybór najlepszego wypieku nie był prosty, co potwierdzali goście kiermaszu, którzy mogli spróbować konkursowych słodkości. Ostatecznie zwyciężył tort „Figa z makiem” Anety Bożewskiej. Drugą lokatę przyznano tarcie makowej z konfiturą z fig Anny Kuran, a trzecią – pierożkom drożdżowym Moniki Krawczyk. Wyróżniono również wypieki Anny i Antoniny Gogół.

Agnieszka Poryszewska

Opinie użytkowników (0)

ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ aby dodawać komentarz

Prosimy, podziel się z nami swoją opinią - dzięki temu będziemy mogli udoskonalać to co robimy :) Dziękujemy!